banner2

banner1

banner22

Jandarmada helikopter destekli denetim

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda helikopter destekli trafik denetimi yapıldı. Denetimde 120 araç havadan kontrol edilirken, 4 araç trafikten men edildi.

ASAYİŞ 10.02.2020, 17:14 Editör: Ebru Bulut
banner48

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkânından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine 2020 yılında da havadan ve karadan devam ediyor.

185 ŞAHIS SORGULANDI

D-650 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda oluşturulan uygulama noktalarında içerisinde bizzat İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Albay M.Yüksel Gürfiliz ve Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş. Aydın Pişkin’in olduğu havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı trafik denetimi gerçekleştirildi. Yapılan denetimler sonucunda toplam 120 araç havadan kontrol edilirken, 185 şahıs ise sorgulandı.

25 SÜRÜCÜYE CEZA KESİLDİ

Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri de helikopterdeki ekipler tarafından kural ihlali yaptığı tespit edilen 25 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai işlem uygulanırken, 4 araç trafikten men edildi. Denetimler esnasında 1 adet üzerinde haciz ve yakalaması bulunan araç ise yakalanarak Yediemin oto parkına çekildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada;

Bu uygulamada ki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimlerinin havadan helikopter-drone, yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)