banner2

banner1

banner22

Jandarma tombalacılara ceza yağdırdı

Karapürçek’te alınan bir ihbar üzerine harekete geçen Karapürçek İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri 13 Mayıs tarihinde Yazılıgürgen Mahallesi’nde bir fındıklık bahçesinin içerisinde bulunan barakaya baskın düzenledi.

ASAYİŞ 13.05.2020, 14:29
Jandarma tombalacılara ceza yağdırdı
banner48

İHBAR GELDİ

Karapürçek Yazılıgürgen Mahallesi’nde Yazılıgürgen Mahallesi’nde bir fındıklık bahçesinin içerisinde bulunan barakada tombala oynandığı bildirildi. Bunun üzerine harekete geçen Karapürçek İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri barakaya baskın düzenledi.

PARA CEZASI

Barakanın içerisinde tombala oynarken yakalanan F.A., E.K., Z.K., A.Y. H.A. ve S.K. isimli şahıslara Kabahatler Kanunu'nun 34’üncü maddesi gereğince 6 bin 125 TL,  1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. Maddesi gereğince 15.900 TL. idari para cezası uygulandı. Alınan ifadelerde F.A. isimli şahsın kumar oynamak için yer ve imkân sağladığı tespit edildi.

HER ŞEY TEMİN EDİLMİŞ

Olay yerinde yapılan aramada 89 adet oyun markası, 317 adet oyun pulu,  25 adet tombala kâğıdı, 2 adet ışıldak, 1 adet jeneratör,  10 metre elektrik kablosu, jeneratör için 3 litre benzin ve şüpheli şahısların üzerinde yapılan üst aramasında 47 bin 252 TL ele geçirildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Olay ile ilgili olarak Akyazı Cumhuriyet Savcısı'na bilgi verilmiş olup,  şüpheli şahıslar Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.

Yorumlar (0)