banner2

banner1

banner22

Jandarma'dan Ocak bilançosu

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ocak ayı içerisinde 121 bin 452 şahıs sorgularken, yakalama kararı bulunan 766 şahıs yakalandı. Şahıslardan 121’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 04.02.2020, 10:06 Editör: Ebru Bulut
Jandarma'dan Ocak bilançosu
banner48

Sakarya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada; Sakarya İl Jandarma Komutanlığına ait sorumluluk bölgesinde 1-31 Ocak 2020 tarihleri arasında 608 asayiş olayı meydana gelmiş olup, toplamda 121 bin 452 şahıs sorgusu yapılmıştır. Jandarma yol uygulamalarında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 766 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartmış olup, bu suçlulardan 121 kişi çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur. Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.” denildi.

Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma; suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Şubat ayında da hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

121 ŞAHIS TUTUKLANDI

"Yedi ayrı suçtan" kesinleşmiş 13 yıl hapis cezası bulunan Ş.D. ve “Beş ayrı suçtan”  kesinleşmiş 18 yıl hapis cezası bulunan E.D. isimli şahıslar Karasu İlçesinde, “Kasten Adam Öldürme ve Tehdit” suçlarından aranma kaydı ve 16 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan, M.T. isimli şahıs Adapazarı İlçesinde, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan kesinleşmiş 8 yıl 4 ay hapis cezası bulunan S.Ö. isimli şahıs Taraklı İlçesinde, “Dört ayrı suçtan” aranan ve 6 yıl 7 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.B. isimli şahıs Akyazı İlçesinde, "Gece Vakti Yağma ve Yaralama" suçundan aranma kaydı bulunan ve toplamda kesinleşmiş 5 yıl 5 ay 25 gün hapis cezası olan B.A. isimli şahıs Kocaali İlçesinde, “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma” suçundan aranma kaydı bulunan ve kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunan A.Y. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 121 kişi çıkarılmış oldukları mahkemelerce tutuklanarak çeşitli cezaevlerine gönderilirken, yakalanan 645 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

13 KİLO 850 GRAM ESRAR YAKALANDI

Ocak ayı içerisinde Jandarma İl Komutanlığına Bağlı Narkotik Timleri tarafından yapılan operasyonlar sonrasında 13 kilo 850 gram Kubar Esrar, 4 bin 689 adet Extacy hap ve 6 gram Bonzai ele geçirildi. Trafik timlerinin Ocak ayı içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 187 Adet araç yakalanarak trafikten men edildi.

Yorumlar (0)