banner2

banner1

banner22

Hırsızlık çetesi çökertildi

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde park halinde 460 bin TL değerindeki iplik yüklü kamyonu çalan suç çetesi Kocaeli merkezli Bursa, İstanbul ve Sakarya’da gerçekleştirilen operasyonla çökertildi. Şüphelilerin bir başka araçtan da 300 bin TL değerinde madeni yağ çaldığı belirlendi.

ASAYİŞ 13.02.2020, 14:32 Editör: Ebru Bulut
Hırsızlık çetesi çökertildi
banner48

460 BİN TL DEĞERİNDE TRİKO İPLİK ÇALINDI

Edinilen bilgiye göre Kahramanmaraş’ta bulunan bir fabrikadan Tekirdağ-Çorlu ilçesine teslim edilmek üzere 460 bin TL değerinde 25,5 ton triko iplik yüklenilen tır, 10 Şubat günü Kocaeli’nin Körfez ilçesinde park halindeyken kimliği belirsiz şahıslar tarafından çalındı. Tır sürücüsünün ve firmanın şikayeti sonrasında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan incelemede çalıntı tırın çekicisi, Sakarya’da boş bir araziye terk edilmiş halde bulundu. İncelemeyi derinleştiren ekipler, dorsenin ise başka bir çekici ile İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir tekstil atölyesine götürüldüğünü tespit etti.

4 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Belirlenen adrese operasyon düzenleyen ekipler, tekstil deposunda yapılan aramada çalıntı malzemeleri eksiksiz olarak buldu. 460 bin TL’lik ipliklere el koyan polis ekipleri malzemeleri sahibine teslim ettikten sonra olaya karışan şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen U.Ü., İ.T., T.D. ve S.B.A. Kocaeli, Bursa, Sakarya ve İstanbul illerinde yapılan operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden T.D.’nin üzerinde İstanbul Sancaktepe’de olduğu tespit edilen başka bir depo anahtarı çıkması üzerine depoda yapılan aramalarda ise İstanbul’dan Çorum iline götürülmek üzere yüklenen ve Tuzla’dan park halindeki araçla birlikte çalınan 300 bin TL değerinde madeni yağın depoda olduğu belirlendi. El konulan yağlar, sahiplerine teslim edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gözaltına alınan 4 şüpheli, işlemleri için Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin burada yapılan incelemelerinde S.B.A. adlı şahsın sahtecilik, hırsızlık, dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma suçları başta olmak üzere 8 ayrı suçtan arama kaydı bulunduğu belirlendi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, Körfez Adliyesine sevk edildi.


Yorumlar (1)
komado ejdarhası 5 ay önce
son resimdeki polis mala bakıp iç geçiriyor ulan ne para kaldırmışlardır burdan diye.