banner2

banner1

banner22

Hırsızlar suçüstü yakalandı

Adapazarı ilçesinde bir işyerinin deposundan bilgisayar ve televizyon çalınması üzerine harekete geçen Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekiplerince hırsızlık suçuna karışan ve suçüstü yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

ASAYİŞ 04.12.2020, 17:28 Editör: Ebru Bulut
banner48

30 Kasım’da Adapazarı ilçesindeki bir işyerinin deposunda Bilgisayar ve Televizyon hırsızlığı meydana gelmesi ardından ihbar üzerine harekete geçen Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekiplerince güvenlik kameraları incelemeleri ve çalışmalar sonucunda hırsızlık suçunu işleyen 2 şüphelinin S.Ö. (37), ile B.Ö. (31) isimli şahıslar oldukları tespit edildi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Şüphelileri yakalamak için harekete geçen Hırsızlık büro ekipleri adım adım iz sürdükleri esnada; hırsızlık ve çeşitli suçlardan çok sayıda kayıtları bulunan;  S.Ö. (37) , ile B. Ö. (31),  isimli şahıslar Adapazarı ilçesinde İnşaat alanından çaldıkları İş makinesi kırıcısını yükledikleri motosikletle kaçtıkları esnada kovalamaca sonucu suçüstü yakalandı.

EKOBİS HIRSIZLIĞININ FAİLLERİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgularında; 24 Kasımda Adapazarı ilçesinde gece geç saatlerde gerçekleşen Ekobis hırsızlığı olayını da gerçekleştirdikleri tespit edildi.

ÇALINTI MALLAR ELE GEÇİRİLDİ

Ekiplerce şahısların çaldıkları malların bulunduğu bir adrese yapılan baskında çalınan Bilgisayar ve Televizyonu ele geçirilirken,  Hırsızlık mallarını satın alan kişiye suç eşyası satın almaktan işlem başlatıldı.  

TUTUKLANDILAR

Ele geçirilen hırsızlık malzemeleri kısa süre içerisinde sahiplerine teslim edilirken, yakalanan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından sevk edildi. 2 Şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)