banner2

banner1

banner22

Helikopter destekli operasyon

Terör örgütü DEAŞ’ın sözde Bakan Yardımcısı A.Z.A.A.D’ın Sakarya Terörle Mücadele ekiplerince yakalanma görüntüleri ortaya çıktı. Türkiye’de sahte kimlikle 3-4 şehirde kısa süreli barındığı ortaya çıkan terörist, yaptığı canice katliamları sosyal medyadan yayınlamasıyla biliniyor.

ASAYİŞ 03.02.2021, 13:33 Editör: Aysima Kortak
banner48

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince 31 Aralık 2020 tarihinde DEAŞ’a yönelik operasyon düzenlenmişti. Operasyonda; 8 yabancı uyruklu şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan ve 8 Ocak 2021 tarihinde emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheliden 7’si adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 1 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sakarya’da yakalanarak tutuklanan Ürdün uyruklu A.Z.A.A.D. isimli şahsın DEAŞ terör örgütünün Suriye ve Irak’ta hakim olduğu bölgelerde 2014-2017 yılları arasında tüm eğitim kurumlarından sorumlu sözde “eğitim bakan yardımcısı” olarak faaliyet gösterdiği tespit edildi. Yaklaşık 1 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderilen şahsın, yine aynı bölgelerde esir aldığı kişileri vahşice katlettiği ve bu eylemlerin görüntülerini kaydederek sosyal medya platformlarında da yayınladığı belirlendi. Öte yandan, 8 Ocak 2021 tarihinde tutuklanarak cezaevine sevk edilen şahsın üzerinden gözaltında olduğu süreç içerisinde kendi fotoğrafının bulunduğu Irak ve Suriye kimlikleri de çıkmıştı.

TEM’DEN HAVA DESTEKLİ OPERASYON

Sözde bakan yardımcısının sahte kimlikle Sakarya’dan önce 3 şehirde daha barındığı ve kendini gizlemek için, merkeze yakın köhne yerler tercih ettiği ortaya çıktı. TEM’den hava destekli gerçekleşen operasyonun görüntülerine Haberlisin.com ulaştı…

Yorumlar (0)