banner2

banner1

banner22

Fuhuş operasyonunda 2 tutuklama daha

Muğla merkezli 6 ilde düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan zanlılardan 2'si daha tutuklandı.

ASAYİŞ 05.06.2021, 16:15 Editör: Ebru Bulut
Fuhuş operasyonunda 2 tutuklama daha
banner48

SAKARYA’DAN DA 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri, “Sezon 1” operasyonu ile insan ticareti yaparak para kazanan çeteyi, 6 şehirde yapılan operasyon ile çökertti. Muğla merkezli Manisa, Sakarya, Şanlıurfa, Aydın ve Antalya illerinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Sezon-1’ operasyonunda 11 farklı ülkeden iş bulma vaadiyle Türkiye’ye getirilen yabancı uyruklu kadınları fuhuş yapmaya zorladıkları iddia edilen 31 kişi gözaltına alınırken Serdivan’da da internet üzerinden eskort siteleri kurduğu ve yabancı kadınları getirerek yer temin ettiği öğrenilen 1 kişi de gözaltına alındı.

SUİKAST SİLAHI ELE GEÇİRİLMİŞTİ

6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Bodrum’dan düğmeye basan Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri Manisa, Aydın, Şanlıurfa, Antalya ve Sakarya illerinde 31 şüphelinin yakalanması için kaldığı ikametler ile bulundukları otel ve konaklama yerlerinde eş zamanlı baskın yaptı. 32 adrese düzenlenen operasyona 36 ekip ve 118 personel katıldı. Yapılan operasyonda 6 farklı il genelinde 31 şüpheli şahıs, suçta kullanılan 8 sim kart, 3 bilgisayar, 71 adet cep telefonu, bir yivsiz av tüfeği, 3 gram metamfetamin uyuşturucu, 55 kök kenevir, ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 32 adet mermi, kalem silah diye tabir edilen el yapımı suikast silahı ele geçirildi.

2 KİŞİ TUTUKLANMIŞ 16 KİŞİ SERBEST BIRAKILMIŞTI

Yapılan operasyonda kadınların pasaportları yapılan baskınlarda bazı şüphelilerin evinden çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından Bodrum Adliyesine sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 18 şüpheliden 2'si tutuklanırken, 16 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı. 11 ülkeden toplam 49 mağdur kadın ise geri gönderme merkezine teslim edildi ve buradan sınır dışı edildi. Şüphelilerden 21 kişi adliyeye sevk edildi.

2 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Turistik ilçelerde iş bulma vaadiyle Türkiye'ye getirilen yabancı uyruklu kadınların fuhuş yapmaya zorlandığı bilgisi üzerine yürütülen çalışmada yakalanan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 şüpheli Bodrum Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan 2'si çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı, 8'i adli kontrolle serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)