banner2

banner1

banner22

Fırsatçılardan sonra...

Ülkemizde koronavirüs vakalarının görülmesi ardından fırsatçılık ve dolandırıcılık şikayetlerinin artması üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları uyardı.

ASAYİŞ 14.03.2020, 23:03 Editör: Ebru Bulut
Fırsatçılardan sonra...
banner48

Ülkemizde Koronavirüs vakalarının görülmesi üzerine fırsatçılar ve dolandırıcılar artmaya başladı. Buna göre; Koronavirüs taraması için Sağlık Bakanlığı'ndan geldiklerini söyleyerek, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığı iddia edildi. Gelen şikayetler üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşları dolandırıcı ve fırsatçılara karşı uyardı. Yeni Tip Koronavirüsü'nün görülmesi üzerine dolandırıcıların arrtığını ve vatandaşların iyi niyetlerinin süistimal edilmeye çalışıldığını belirtilen açıklamada vatandaşların bu konularda bilinçli davranması gerektiği belirtildi.

Emniyetten yapılan açıklamada; “Koronavirüs Risk Taraması Alo 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112'den haber vermelerini bekliyoruz"  uyarısında bulunuldu.

Yorumlar (0)