banner2

banner1

banner22

Emniyet radar uygulamalarını paylaştı

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, D-100 ve D-650 Karayolunda yaptığı radar uygulamalarında alınan önlemleri ve hazırlıkları paylaştı.

ASAYİŞ 01.07.2020, 13:19 Editör: Ebru Bulut
banner48

EMNİYET RADAR UYGULAMASINI PAYLAŞTI

Son günlerde yeniden gündeme gelen ‘gizli radar tuzağı’ ya da ‘gizlenmiş radar’ iddiaları sonrası Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince D-100 ve D-650 Karayolu üzerinde yapılan radar uygulamaları paylaştı. D-100 Karayolu Akyazı Mevkii Adapazarı istikametine gerçekleştirilen radar uygulaması öncesi yapılan hazırlıkları ve radar uygulamasını paylaştı. Gerçekleştirilen uygulama öncesi 2 şeritli yola karşılıklı 2 tabela koyan radar aracı, trafiği tehlikeye atmayacak bir noktaya kadar ilerledikten sonra uygulamaya başlarken kontrol noktasındaki polis ekipleri ise dubalarla tek şeride düşürerek yavaşlattıkları trafikte hız sınırını aşan araçları durdurarak ceza yazdı.

MASKE VE DEZENFEKTAN UYARISI YAPILDI

Radar uygulamalarında polis araçlarının ters istikamete döndüğü için karayolunda trafiği aksatmayacak ve tehlikeye atmayacak bir noktada konuşlandırıldığını belirten yetkililer, polis aracının farlarının ve tepe lambasının da bu nedenle kapatıldığını ve trafiği tehlikeye düşürecek bir durum oluşacaksa radar uygulamasının sonlandırıldığını belirtti. Gerçekleştirilen uygulamaya gizli radar tuzağı ismi verilmesinin yanlış olduğunu belirten yetkililer, hız sınırlarının karayolunun şartlarına uygun olarak belirlendiğini ve hız sınırlarına uymanın yaşanan trafik kazalarını yüzde 40 oranında azalttığını belirtti. Öte yandan trafik kontrolü için durdurulan araçların sürücülerini trafik kuralları konusunda uyaran polislerin koronavirüs salgını nedeniyle maske ve dezenfektan konusunda da vatandaşları bilgilendirdiği öğrenildi.

Yorumlar (0)