banner2

banner1

banner22

Emniyet göz açtırmıyor

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, terör örgütlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesi amacıyla Mayıs ayı içerisinde 11 şüpheli hakkında işlem başlatılırken 4 şahıs ise tutuklandı.

ASAYİŞ 07.06.2021, 09:39 Editör: Ebru Bulut
Emniyet göz açtırmıyor
banner48

11 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, terör örgütlerinin deşifre edilmesi ve eylemlerinin önlenmesi amacıyla Mayıs ayı içerisinde Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda 11 şüpheli şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Şahıslardan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 3 şahıs ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak hakkında adli işlem başlatılan 2 şüpheliden 1’i çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2 TUTUKLAMA, 2 SERBEST

DEAŞ terör örgütü ile mücadele kapsamında ise yakalanan 6 şüpheli hakkında adli işlem başlatılırken, adliyeye sevk edilen şahıslardan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2 şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. PKK/KCK Bölücü terör örgütü ile ilgili olarak ise 2 şüpheli hakkında, Terörizmin Finansmanı ile ilgili olarak ise 1 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

“KARARLIKLA DEVAME DECEK”

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “İlimizde terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik olarak sürdürülen mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Yorumlar (0)