banner22

Ehliyet fareleri yakalandı

Ehliyet sınavı için Serdivan'da bulunan E-Sınav merkezine giriş esnasında güvenlik görevlilerince yapılan üst aramasında taktığı maskeye yerleştirilmiş düğme kamera fark edilen şahsın sorgusunda sınavda kopya çekmeye çalışan 3 kişi yakalandı.

ASAYİŞ 15.01.2022, 11:50 Editör: Nazile Akarsu
banner48

Olay geçtiğimiz gün Serdivan'da yaşandı.

Daha önce yapılan ehliyet sınavını kazanamayınca sınavda kopya çekmek isteyen bir genç daha önce sınavlarda kamera ve ses sistemi ile kurduğu düzenekle sürücü adaylarına uzaktan kopya veren henüz kimliği açıklanamayan bir şahısla anlaştı.

Bu anlaşmayı kendisi gibi sınava girecek 2 arkadaşına da anlatan genç, organizatör şahıstan 2 düzenek daha arkadaşları için temin etti.

Hep birlikte geçtiğimiz perşembe günü Serdivan'da bulunan E-Sınav merkezine gelen 3 gençten biri henüz sınava girerken kapıda yapılan aramada güvenlik görevlisinin maskesinde bulunan düğme kamerayı fark etmesi ile yakalandı.

Şahsın yapılan sorgusunda 2 arkadaşının daha aynı sınavda olduğunu itiraf etmesi ile 3 sınav faresini de göz altına alan Sakarya Emniyeti KOM Şube Müdürlüğü ekipleri şahısların üzerinde yapılan aramada

banner84
3 adet kulak içi kulaklık

3 adet wifi cihazı

3 adet mikrofon düzeneği

2 adet cerrahi maskeye yerleştirilmiş düğme kamera

1 adet gömleğe yerleştirilmiş düğme kamera ele geçirdi.

Şahısların kulağında bulunan ve kulağa tamamen gömülü olan kulak içi kulaklıklar hastanede doktor yardımı ile çıkartılabilirken şahıslar hakkında ÖSYM Hizmetleri Hakkında Kanun kapsamında yasal işlem başlatıldı.

Yorumlar (0)