banner2

banner1

banner22

Çok sayıda silah ele geçirildi

Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Akyazı ve Karapürçek ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken 3 şahıs yakalandı.

ASAYİŞ 12.02.2020, 15:45 Editör: Ebru Bulut
Çok sayıda silah ele geçirildi
banner48

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Edinilen bilgilere göre Akyazı ve Karapürçek ilçelerinde silah- mühimmat imal ve kaçakçılığı yapıldığı ihbarı alınması üzerine Sakarya İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda Akyazı’da üç ve Karapürçek’te ise iki olmak üzere toplam 5 şahsın ev eklentilerinde arama yapıldı. Aramalara Jandarma İstihbarat ekiplerinin yanı sıra, Jandarma KOM, Akyazı ve Karapürçek ilçe Jandarma Komutanlığı personeli ile narkotik ve bomba arama köpekleri de katıldı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Akyazı ilçesi Çıldırlar Mahallesi’nde S.A., Karapürçek ilçesi Küçükkarapürçek Mahallesi’nde A.Ç. ile oğlu E.Ç.'nin ev ve eklentilerinde; 9 adet 9.mm çapında ruhsatsız tabanca,  1 adet kalem tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 17 adet kurusıkı tabanca, silahlara ait çok sayıda mühimmat ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

3 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Gerçekleştirilen operasyonda S.A. A.Ç ve E.Ç. isimli şüpheli üç şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 şahıs Jandarma Komutanlığı2ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Yorumlar (0)