banner2

banner1

banner22

Çok sayıda kenevir ve esrar ele geçirildi

Bir duyum üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri çok sayıda esrar ve Hint keneviri ele geçirdi

ASAYİŞ 15.05.2020, 10:23 Editör: Manager
Çok sayıda kenevir ve esrar ele geçirildi
banner48

NARKOTİK GÖZ AÇTIRMADI

Bir duyum üzerine harekete geçen Serdivan İlçe Jandarma ile Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube müdürlüğüne bağlı narkotik timleri 14 Mayıs’ta uyuşturucu arama köpeği ile birlikte bir çok noktaya eş zamanlı baskınlar düzenledi.  1.700 gram Kubar Esrar ile çok sayıda yasadışı kenevir bitkisi ele geçirildi. Narkotik ekipleri arama sonucu ele geçirdikleri maddelerle birlikte üç şahıs gözaltına alındı.

BİN 700 GRAM KUBAR ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Edinilen bilgiye göre Sakarya İli Serdivan İlçesi Uzunköy mahallesinde meskûn mahal dışında K.F.(1958-E) isimli şahsın fidanlığında yapılan aramada konteynır içerisinde plastik şişe ve 3 cam kavanoz içerisinde toplam 1.700 gram Kubar Esrar maddesi ele geçirildi. Toplam da 652 Kök Yasadışı Hint Keneviri bulundu.

ÇATIDA 652 KÖK YASADIŞI HİNT KENEVİRİ BULUNDU

Devam eden aramalarda K.F. isimli şüpheli şahsın evinin çatısında 5 kasa içerisinde çiçek saksılarına dikilmiş,  boyları 10-15 cm arasında değişen 306 kök yasadışı kenevir bitkisi, Fidanlık içerisinde büyük saksılar içerisinde 20-25 cm boylarında 40 kök olmak üzere toplam 346 kök yasadışı kenevir bitkisi ve şahsa ait 1 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği ele geçirilerek el konuldu.

GÖZALTINA ALINDI

Aramalarında devamında narkotik ekipleri K.F. isimli şüpheli şahsın Adapazarı ilçesindeki ikametine de baskın düzenledi. Yapılan aramada 10 Gr Kubar Esrar ele geçirilirken, Şüpheli şahısların fidanlık içerisinde saklandığı öğrenildi. Arama esnasında H.B.(E-1977) ve I.K.(E-1957) isimli şahıslarında fidanlık içerisinde olduğu tespit edildi.  I.K.(E-1957) isimli şahsın Adapazarı ilçesi Güllük mahallesindeki ikametinde yapılan aramada 5 gram Kubar Esrar ele geçirilirken,  K.F. - I.K. ve H.B. isimli şüpheli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından gün içerisinde mevcutlu olarak adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Yorumlar (0)