banner2

banner1

banner22

Cezaevine gönderildiler

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, 8 farklı ilde gerçekleştirdikleri operasyonda çalıntı araçları ele geçirdi. Gerçekleştirilen operasyonda 2 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 09.07.2020, 09:32 Editör: Aysima Kortak
banner48

8 FARKLI İLDE OPERASYON

Kaza yapan veya çeşitli nedenlerle, Perte ayrılacak derecede hasarlı hale gelen araçları satın alıp, Sakarya ve diğer illerden aynı marka model ve renkte olan araçları çaldıktan sonra çaldıkları araçların motor ve şasi numaralarını change adı verilen yöntemle değiştiren ve vatandaşlara satan grubu tespit eden Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, A.H., (41) , S.Ç., (23), isimli şüphelileri takibe alması üzerine uzun süren çalışmalar sonucu, çalındıktan sonra Change yapılarak piyasa sürülen 8 adet aracın izine ulaşan ekipler 8 farklı ilde gerçekleştirdikleri operasyonda araçları ele geçirdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Şüphelilerin Sakarya ilindeki adreslerine yapılan baskında A.H. ve S.Ç., isimli şahıslarda yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin işyerlerinde ve evlerinde yapılan aramalarda araç plakaları ve dokümanlar ele geçilirken çalınan 8 araç sahiplerine teslim edildi.

TUTUKLANDILAR

Olayla alakalı yakalanan şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Yorumlar (0)