banner2

banner1

banner22

Çete çökertildi

Kocaali ve Karasu ilçesinde kiralık araçla 9 hırsızlık olayı gerçekleştiren 5 hırsız jandarma tarafından enselendi.

ASAYİŞ 11.11.2019, 14:58 Editör: Aysima Kortak
Çete çökertildi
banner48

Edinilen bilgilere göre, Kasım ayında Melen Mahallesinden 2, Kozluk Mahallesinden 1 Adet Hızar motoru ve 70 kg. Fındık, Gümüşoluk Mahallesinden 400 kg. fındık çalındığı ihbarı üzerine harekete geçen Jandarma Asayiş Timleri yaptığı incelemeler neticesinde, 10 Kasım 2019 tarihinde Savcılık talimatı ile yapmış oldukları operasyon sonrası M.A.D., S.M.S., S.S., O.T.  ve E.B. isimli beş şahıs gözaltına aldı.

Şüphelilere ait evler de yapılan aramada 40 gr. kubar esrar ile çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi.

Şahısların alınan ifadelerinde Kocaali İlçesinde 7, Karasu İlçesinde ise 2 Adet hırsızlık olayını kendilerinin gerçekleştirdikleri yönünde ifade vermeleri üzerine haklarında Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ‘Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Hırsızlıktan’ işlem yapıldı.

Karasu İlçe Merkezinde bulunan bir araç kiralama şirketinden kiralamış oldukları araç ile hırsızlık olaylarını işlediklerini itiraf eden şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  M.A.D., S.M.S., S.S., O.T.  ve E.B. isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)