banner22

Birçok çalıntı mal ele geçirildi

Kocaali Şerbetpınarı mahallesinde ihbar üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri,  M.K. adlı vatandaşın evinden çalınan tarım aletlerini teslim etti ve hırsızları yakaladı.

ASAYİŞ 13.01.2022, 12:11 Editör: Ebru Bulut
Birçok çalıntı mal ele geçirildi
banner48

ÇALAN SATMIŞ!

Olay Kocaali’nin Şerbetpınarı Mahallesinde meydana geldi. Evinden tarım aletlerinin çalındığını bildiren bir vatandaş ihbarının ardından çalışmalara başlayan Jandarma Asayiş  ve JASAT Timleri çalındığı beyan edilen aletlerin bir internet sitesinde satıldığını tespit etti. Ekipler ilan sahibi H.S’nin ifadesine başvurmasının ardından H.S’nin de aletleri belirli bir ücret karşılığı Ö.Y’den satın aldığı bilgisine ulaştı.

banner84
KOMİSYON KARŞILIĞI

Ardından Ö.Y’nin ifadesine başvuran ekipler çalıntı malları satması için Ö.Y’ye Y.G. isimli şahsın getirdiği bilgisine ulaştı. Y.G. ise ifadesinde çalıntı malları gelen paradan komisyon almak kaydı ile B.Ş.’den alıp sattığını itiraf eti. İfadeler ışığında B.Ş’nin Karasu’ya bağlı Kuzuluk Mahallesi’ndeki ikametine giden ekipler, burada gerçekleştirdikleri operasyonda mermer kesme makinası , laminant kesme makinası , zımba makinası , sunta kesme makinası , matkap , tesisat boru yakma makinası , iki adet makas , matkap , kesme aleti ve av tüfeği başta olmak üzere çalıntı olduğu düşünülen malzemeler ele geçirdi.

TESLİM EDİLDİ

Kocaali Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Ö.Y., H.S., Y.G. ve H.B. isimli şahıslara; suç eşyası satın almak veya kabul etmek suçundan  işlem yapıldı. B.Ş.’in yakalanmasına yönelik araştırmalara devam ediliyor. Ayrıca sahibi teslim edilen çalıntı malların da sahiplerine teslim etme işlemlerine başlandığı bilgisine ulaşıldı. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (0)