banner2

banner1

banner22

Bilecik’te yakalandılar

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bilecik’e bağlı Osmaneli İlçesinde gerçekleştirilen operasyonda, Sakarya’da devam eden bir inşaattan malzeme çalan ve farklı illerde satan 2 kişi kıskıvrak yakalandı.

ASAYİŞ 13.10.2020, 11:30 Editör: Aysima Kortak
banner48

5 Ekim’de Serdivan İlçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde yapımı devam eden bir inşaattan piyasa değeri yaklaşık 60 bin TL olduğu düşünülen elektrikli el aletlerinin çalınmasıyla ilgili olarak Serdivan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturmayı devralan Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), şahısların malzemeleri çaldıktan sonra önce bir ormana sakladığını daha sonra ise kiraladıkları araca yükleyerek Bilecik’e kaçtığını tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

JASAT Ekiplerince Bilecik İline bağlı Osmaneli İlçesine kadar devam eden çalışma neticesinde şüpheli I.G. ve E.G. isimli 2 kişinin ikametlerine yapılan eş zamanlı operasyonda şüpheliler gözaltına alınırken çalınan malzemelerin ise bir kısmı ele geçirildi. Gözaltına alınarak Sakarya’ya getirilen 2 şüpheli, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı’ndaki ifadelerinde çaldıkları ürünlerin bir kısmını Bursa ve Bilecik’te sattığını itiraf edince JASAT ekipleri satılan ürünleri geri alarak sahibine teslim etti. Jandarmadaki işlemlerin ardından 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Yorumlar (0)