banner2

banner1

banner22

Alem yapan muhasebeci tutuklandı

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde fabrikanın bankaya yatırılması gereken 2 milyon 40 bin TL’sini çalarak yakınlarıyla Sakarya ve Kocaeli’de bulunan otellerde alem yaparken yakalanan muhasebeci A.C.O. tutuklanırken, gözaltına alınan diğer 5 kişi ise serbest bırakıldı.

ASAYİŞ 06.01.2021, 10:52 Editör: Aysima Kortak
Alem yapan muhasebeci tutuklandı
banner48

Olay 15 Aralık 2020 günü Çayırova ilçesinde bulunan bir fabrikada meydana geldi. İş yeri yetkilileri tarafından şirket hesabına yatırılması için verilen 2 milyon 40 bin TL’yi alan fabrika muhasebecisi A.C.O., bankaya yatırmadığı paralarla birlikte ortadan kayboldu. Fabrika yetkililerinin durumu fark ederek şikayetçi olması üzerine polis ekipleri inceleme başlattı. İnceme sonrasında A.C.O.’nun çaldığı paralar ile 2 akrabası ve 1 arkadaşı ve kendisine otomobil ile ticari taksi plakası aldığı, Sakarya ve Kocaeli’de otellerde yer ayırtarak yakınları ile alem yaptığı belirlendi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Tespit üzerine harekete geçen polis ekipleri, A.F.Y. adlı arkadaşı ile otomobilde alem yapan A.C.O.’yu Sakarya’da, olaya karıştığı belirlenen A.A, Y.G, A.B ve A.B adlı 4 şahıs ise Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda 1 kuru sıkı tabanca ele geçirilirken, çalıntı paralar ile alındığı tespit edilen otomobillere ise el konuldu.

ALEMCİ MUHASEBECİ VE YAKINLARI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gözaltına alınan 6 kişi, Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette ifadeleri tamamlanan şahıslar daha sonra Gebze Adliyesine sevk edildi. Adliyede işlemleri tamamlanan şahıslardan fabrika muhasebecisi A.C.O. tutuklanırken, gözaltına alınan A.F.Y., A.A., Y.G., A.B. VE A.B. serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)