banner2

banner1

banner22

8 şüpheli yakalandı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince gerçekleştirilen operasyon sonucu kendilerini polis olarak tanıtan 8 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Yakalanan 8 kişiden 4’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ASAYİŞ 15.03.2021, 12:30 Editör: Ebru Bulut
banner48

202 BİN TL DOLANDIRDILAR

Sakarya’da ikamet eden 61 yaşındaki A.K isimli kadını telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıttılar. Kimliğinin FETÖ üyeleri tarafından kullanılarak adının suça karıştığını, kendisinin bu suçtan kurtulması için asıl suçluları operasyonla yakalayacaklarını ve yapılacak olan operasyonda kullanılması için de hesabında ve evde bulunan paralar ile mücevherlerin kendilerine verilmesi gerektiğini belirtti. Operasyonun çok gizli olduğunu ve polis dahil hiç kimseye söylememesini operasyon sonucu paralarını ve mücevherlerini tekrardan kendisine verileceğini içeren 7 saatlik telefon görüşmesi gerçekleştirildi. 7 saatlik görüşme sonucu 42 bin TL gönderen A.K., daha sonrasında evde bulunan 160 bin TL değerinde döviz ve altını Serdivan İlçesinde ayarladıkları buluşma noktasında elden alarak toplamda 202 bin TL dolandırıldı. Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan kamera çalışmaları ve hesap incelemeleri sonucu şüphelilerin kullandığı 2 farklı ticari taksi tespit edildi. Taksilerin ve tespit edilen hesapların hareketlerini adım adım izleyen ekipler; telefonla görüşmeyi gerçekleştiren ve paraları almaya gelen toplamda 8 şüphelinin kimliklerini tespit etti.

5 FARKLI ADRESE OPERASYON

Çalışmalarını derinleştiren Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri; şüphelilerin Sakarya’dan dolandırdıkları paraları İstanbul’da bir kafede toplanarak paylaştığı anlara ait görüntüleri de elde etti. Şüphelilerin yakalanması için harekete geçen ekipler tarafından İstanbul ilinde 5 farklı adrese gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sonucu 8 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

8 ŞÜPHELİDEN 4’Ü TUTUKLANDI

Evlerde yapılan aramalarda ise çok sayıda cep telefonu, banka kartı ile 50 bin TL değerinde altın ve para ele geçirildi. İşlemleri için Sakarya’ya getirilen şüphelilerin Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgularında ise İzmir ilinde de aynı şekilde 250 bin TL değerinde dolandırıcılık olayı gerçekleştirdikleri öğrenildi. Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)