banner2

banner1

banner22

4 kişi tutuklandı

Kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan ve yaklaşık 1 buçuk milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 8 kişiden 4’ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 29.07.2020, 17:36
banner48

Sakarya’da yaşayan emekli bir çifti arayarak kendilerini savcı olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kişilerce kullanıldığını söyleyerek hesaplarındaki parayı kendilerine teslim etmelerini söyleyen çete, 1 milyon TL’den fazla parayı önce verdikleri adrese bırakmalarını istedi. Daha sonra paranın söyledikleri hesaba yatırılmasını isteyen ve parayı almaya gelecek kişilere operasyon düzenleyerek yakalayacaklarını söyleyen çete üyelerine inanan çift, parayı hesaba yatırdı. Aldıkları parayla yetinmeyen dolandırıcılar, çiftin yaşadığı villayı da satarak parasını yatırmasını isteyince yaşlı çift dolandırıldığını anlayarak durumu Sakarya Emniyet Müdürlüğüne iletti.

DOLANDIRICILAR EVLERİNİN SATILMASINI İSTEDİLER

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma neticesinde çete üyelerinin yaşlı çifti tatilde olan kardeşlerinin evindeki altın ve paraları alarak kendilerine vermeleri konusunda da ikna ettiğini fark edince evin satılmasıyla elde edilecek parayı da yaşlı çiftten alarak İstanbul’a götüren çete üyeleri, emniyet ekiplerince takibe alındı. Dolandırıcılık yöntemiyle aldıkları parayla lüks araç almaya giden ve noterdeki işlemler sırasında İstanbul’da çetenin üyeleri yakalandı. Gerçekleştirilen istihbari çalışma neticesinde İstanbul ve Edirne’de eş zamanlı olarak farklı adreslere yapılan operasyonda 8 çete üyesi yakalandı.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak Sakarya Emniyet Müdürlüğüne getirilen ve ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen 8 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Şahısların ikametinde yapılan aramalarda çok sayıda cep telefonu ve banka kartı ele geçirilirken hesaplarındaki yüklü miktardaki paraya da el konuldu. Ayrıca şikayetçilerin paralarıyla alındığı değerlendirilen 5 araca da el konulduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)