banner2

banner1

banner22

3 arkadaşa tutanak tutuldu

Yeni kabine toplantısının ardından uygulanan ilk Cumartesi kısıtlamasında cadde ve sokaklar boş kaldı. Serdivan İlçesinde denetim yapan polis ekipleri, arkadaşlarının düğününe gitmek isteyen 3 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları gerekçesi ile haklarında tutanak tutuldu.

ASAYİŞ 03.04.2021, 15:30 Editör: Ebru Bulut
banner48

İLK CUMARTESİ KISITLAMASI

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri 29 Mart tarihinde toplanan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ardından yeniden güncellenmişti. Bu kapsamda normalleşme adımlarıyla beraber bir süredir uygulanmayan Cumartesi kısıtlaması bugünden itibaren 58 ilde tekrar uygulanmaya başlandı. Öte yandan 3-4 Nisan hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan ve olmayan iller İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan genelge kapsamında duyurulmuştu.

YASAĞA BÜYÜK ORANDA UYULUYOR

Çok yüksek risk kategorisinde bulunan Sakarya’da Cuma akşamı saat 21.00’dan itibaren başlayıp, Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan işçi ve çalışanlar hariç sokaklar adeta boşalırken, şehir genelinde vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasına uyduğu gözlemlendi.

3 KİŞİYE İDARİ İŞLEM UYGULANDI

Polis ekipleri, şehrin belirli uygulama noktalarında denetim gerçekleştirirken, durdurulan araçlardaki vatandaşların izin belgeleri kontrol ediliyor. Serdivan İlçesi İstiklal Mahallesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştiren polis ekipleri, bir otomobili durdurdu. Otomobilde bulunan 3 arkadaşın, kimlik kontrolü yapıldığı sırada sokağa çıkma yasağına uymadığı tespit edildi. Arkadaşlarının düğününe gittiği öğrenilen 3 kişi hakkında polis ekiplerince tutanak tutuldu. Ekiplerin ceza yazmaması için dakikalarca dil döken 3 arkadaş ise tutanaktan kurtulamadı. Öte yandan cadde ve sokaklarda insan kalabalıkları yerini sessizliğe bırakırken, meydan sokak hayvanlarına kaldı.

Yorumlar (0)