banner2

banner1

banner22

120 bin lira ceza kesildi

Ünlü olma hayaliyle dizi sahnelerini aratmayan tik-tok videosu çeken gençlerden 1’i tutuklanırken birisi ise çıkarıldığı mahkemede adli kontrol ile serbest kaldı. 18 genç ise polis sorgusunun ardından salıverildi.

ASAYİŞ 20.06.2020, 17:09 Editör: Ebru Bulut
120 bin lira ceza kesildi
banner48

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Ünlü olmayı hayal ederek dizi setlerini aratmayan silahlı tik-tok videosu çeken gençler polisin radarına girmişti. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı 315 polis gece yarısı Çeltikler Mahallesini ablukaya alarak 20 genci gözaltına almışlardı. Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü 8’i 18 yaşından küçük 20 gencin sorgusunu tamamladı. 18 genç emniyette ki sorgularının ardından salıverilirken uyuşturucu ticaretinden sabıkası ve yakalaması bulunan S.D isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken İ.K isimli genç ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

TOPLAM 120 BİN LİRA CEZA

Zanlıların emniyette verdikleri ifadede kendilerine dizi sahnelerine benzer video çekip sosyal medyada yayınlamaları durumunda keşfedileceklerinin söylendiği ve bu sebeple sosyal medya uygulaması tik-tok için videolar çektiklerini başkaca bir kasıtlarının olmadığını söylediler. Savcılık kararıyla 9 pompalı tüfek, 3 tabanca ve 3 kurusıkı tabancaya el konuldu. Silahlar incelenmek üzere kriminale gönderildi. Gözaltına alınan şahıslara 3’ern bin lira sosyal mesafe kuralına aykırılıktan para cezası kesilirken, ruhsatsız silah taşımaktan da 5’er bin lira olmak üzere 120 bin lire para cezası kesildi.

Yorumlar (0)