• Reklam
Reklam
Reklam

Arslan projelerini anlattı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin Adapazarı aday proje tanıtıp programına katıldı. Aydın, siyasetin ahlaksız bir zemin üzerinde tartışıldığı ileri sürerek, “Bunun uygulayıcısı olan siyasal iktidar, bu zemini çok dah siyasi ahlak yönünden iflas etmiş bir zemine doğru oturttu” dedi.

Arslan projelerini anlattı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin Adapazarı aday proje tanıtıp programına katıldı. Aydın, siyasetin ahlaksız bir zemin üzerinde tartışıldığı ileri sürerek, “Bunun uygulayıcısı olan siyasal iktidar, bu zemini çok dah siyasi ahlak yönünden iflas etmiş bir zemine doğru oturttu” dedi.

14 Mart 2019 - 10:33
Reklam

“KURU OY YETMEZ”
Programın açılış konuşmasını İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır yaptı. Dikbayır, “Sadece kuru bir oy yetmez, sizlerden sahada da çok çalışmanızı istiyorum” dedi. Dikbayır iktidara da yüklenerek, “Ülkede beka sorunu varsa Tank Palet Fabrikasını niye satıyorsunuz?” diye sordu.
“ÇOK TEHLİKELİ BİR GİDİŞAT”
İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yandımcısı Koray Aydın,alkışlarla sahneye çıktı. Aydın;  “Siyaset kendi zemininde yapılmıyor. Şuanda siyasetin tartışıldığı zemin çok ahlaksız bir zemin. Bunun uygulayıcısı olan siyasal iktidar bu zemini çok daha siyasi ahlak yönünden iflas etmiş bir zemine doğru oturttu. Bu Türkiye’nin geleceği açısından çok kötü bir gelişme. Çünkü bu beragat dilinin ayrıştırdığı insanlar arasında şuan ekilmeye çalışılar nifak tohumlarının, zaman içerisinde ülkenin geleceğinde çok kötü sonuçlar doğurabileceğini bu günden gözlemlemek için kahin olmaya gerek yok. Bu çok tehlikeli bir gidişat” ifadelerine yer verdi.
“ÜZERLERİNDE 17-25 ARALIK PİSLİĞİ VAR”
“Bu kadar tehlikeliyse ülkeyi yönetenler bunun üstünde durmuyorlar mı? diye sorarsanız, Durmuyorlar” diyen Aydın, konuşmasına şu sözlerle devam etti;
“Çünkü  bunlar bulundukları yere pamuk ipliği ile bağlılar.  Bu iktidar gücünü arkalarında dolandırdıkları 3 bin polis ile yada devlet gücünün koruması altına sığınmış insanlar olarak görmeyin. Çünkü o siyasal iktidar,  okadar büyük bir açmaz içindeki. Her taraftan sarılmış durumda. Amerika’nın kumandası altında. Üzerinde 17-25 Aralık pisliği var.
“ZALİM OLANLAR EN KORKAK OLANLARDIR”
 Aslında zalim olanlar en korkak olanlardır. Siz bakarsınız onlardan korkarsınız, aslında onlar sizden daha çok korkar. Onun için karşısında duruş sergileyebilecek, o dik duruşunu kararlı bir zemine oturtabilecek,  siyasal hareketlerin, bugünki bu zalim  düzen karşısında yarın çok daha geniş zemin bulacağı bir döneme doğru  evrildiğimizi düdüşünüyorum. Bu işin rotasını ve yolunuda İYİ Partililer çiziyorlar.
“MUAZZAM BİR YÜKSELİŞTEYİZ”
Hızla büyüyoruz, gelişiyoruz. Partimiz yukarıya doğru muazzam bir yükselişe girmiş durumda. Ülkeyi yöneten, gücü elinde bulunduranlar bir siyasi parti liderine ‘seni içeriye atarım’ korkusu içine düşüyorlarsa, aslında o korkuyu veren sizlersiniz, bunu bilin. Zaferin oluşturduğu zemen, inanç zeminidir. İnanan insanlar birbirine omuz verirse, Allah’ta onun yanında olur. Allah hakkın sillesini bu zalimlere karşı mutlaka vuracak. İnsallah o tokatıda onlara biz vuracağız.
“KENDİ BESLEMELERİ HDP’Yİ YAMAMAYA ÇALIŞIYORLAR”
Suçlamalar hepsi geride kalıyor. Bir önceki dönemin FETÖ’cüleriydik hep beraber. Üzerimizdeki o FETÖ çamurunun kimin boynuna asıldığını Türkiye’ye hep beraber gösteren  kadroyuz biz.  Bakın şimdi esamesi varmı o suçlamaların.  Her dönemin moda darbeleri var. Şimdi herkesin önüne koydukların kendi beslemeleri olan HDP’yi yamamaya çalışmaları bu dönemin yeni modası. Biz siyaseti kimseden hicazet alarak yapan insanlar değiliz.
“250 ŞEHİDİMİZİN VEBALİ SİZİN”
15 Temmuz deyip duruyorlar. Ne oldu 15 Temmuz’da?  Devleti teslim ettiğiniz bir örgütün, devletin bütün mekanizmalarını kullanarak palazlandığı, güçlendiği, kuvvetlendiği, devletin her tarafını ele geçirdiği bir dönemden geçtik. Yanınızdaki koruma müdürünüz, genel kurmay başkanlığının en tepesinde olan insanların emir erleri, FETÖ’cü çıktığı bir anlayışta olup, bunlara teslim edenlerin bizi getirdiği nokta 15 Temmuz akşamı verdiğimiz 250 şehittir. Bu şehitlerin tüm sorumluluğu ve vebali bu siyasi iktidarındır.
“BU SİYASİ YÜZSÜZLÜK”
Utamadan ülkenin geleceği ile ilgili  beka sorunu  diyorlar. Ne baka sorunu bu ülkenin ordusuna, askerine balyoz, ergonokon davalarını yapıp, bu ülkede general bırakmadınız. Ordunun generallerinin 3/2 sini  içeriye attınız. O büyük gücü, kuvveti yerle bir edip, kendi ordusunu sıkıntılı duruma düşürenlerin bu bekadan bahsetmeleri, dünya tarihinin en büyük siyasi yüzsüzlüğü olarak tarihe geçecektir.”
“İNSANLARIN GÜVENİNİ KAZANMIŞ”
Koray Aydın, hükülete yönelik yaptığı ağır eleştirilerin ardından yerel seçimlere dönerek, partisinin Sakarya Büşükşehir belediye Başkan adayı Cihan Kolip ve Adapazarı Belediye Başkan adıyı  Ayroğan Arslan’a övgü dolu sözler sarf etti. Aydın, “Bugün çok yer gezdik. Gezdiğim gördüğüm yerlerde Büyükşehir adayımız Cihan Kolip herkes tarafından sevilmiş, kabul görmüş. Ortaya koyduğu projelerle insanların güvenini kazanmış . İnşallah 31 Mart’ta büyükşehir belediye başkanımız olarak elini kaldıracağız. Aydoğan Arslan arkadaşımız da herkes tarafından tanına  ve sevilen bir insan. Bu seçimi kazanacağına çok inanıyorum. Kazanmak için elinden geleni yapacağına da inanıyorum” dedi.
“ÖRNEK BİR ADAPAZARI”
Koray Aydın’ın konuşmasının ardından İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan kürsüye çıktı. Arslan; altyapısı, üstyapısı ile planlı bir Adapazarı’ndan başlayarak, çevreci ve vizyoner bakışla örnek bir Adapazarı hedeflediklerini söyledi.
“YENİDEN TİCARETİN KALBİ OLACAK”
Tarihte adını ticaretten alan bir şehir olan Adapazarı’nın, modern dünyada yiniden ticaretin kalbi olacağını ileri süren Dr. Arslan; “Sosyal yaşam merkezleri, kültürel tesisleri ile yaşlısından gencine, çalışanından emeklisine, işçisinden tüccarına, çiftçisine kadar toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir Adapazarı hedeflemekteyiz. Onun için projelerimizi titizlikle hazırladık. Boş vaatlerden, yerine getiremeyeceğimiz sözlerden uzak durduk” dedi.
“BELEDİYECİLİK PLANLAMA DEMEK”
Dr. Arslan salonu dolduran partililere tek tek projelerini anlattı. “Belediyecilik demek planlama demektir” diyerek başladığı projelerini, mevcut yönetimin 5 yılda bitiremediği imar planlarını 3 yılda tamamlayacakları sözünü vererek” devam eden Arslan, projelerini şöyle sıraladı;
“Şehrin kültürel ve tarihi dokusunu koruyan, ihtiyaçlara cevap verebilen, modern şehir mimarisini oluşturabilmek için Şehir Estetik Kurulu kuracağız.
Planlama çalışmaları ile küçük ve orta ölçekli ticari işletmelerin bir araya getirilmesini sağlayacağız.
Trafiğin yoğunluğunu azaltacak sosyal ve ticari hayatı rahatlatacak alanlarda katlı otoparklar yapacağız.
Taziye evleri olarakta kullanılabilecek çok amaçlı mahalle konakları, kapalı semt pazarları, gençlik, kadın ve engelsiz  yaşam merkezleri, Yaşlı Bakım Merkezi, Alzheımer Merkezi, kreş ve etüt merkezi, Ar-Ge İnovasyon ve Bilim Merkezi, Kentsel Kalkınma Strateji Merkezi, yeni belediye hizmet binası, şehrin nefes almasını sağlayacak, kendimize ivme kazandıracak kentsel dönüşüm çalışmaları yapacağız.
Vatandaşlarımızın günlük yaşam stresinden uzaklaşması ve kendi organik ürünlerini yetiştirmesi için hobi bahçeleri oluşturacağız.
Poyrazlar Gölü’nde gençlerimizin doğa ile iç içe sportif ve sosyal faaliyetlerde bulunabileceği uluslararası ölçekte Gençlek Festivalı düzenleyeceğiz.
Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik sosyal yardım projeleri geliştireceğiz.
Şehrik kuzeyine hertürlü sportif faaliyetin yerine getirilebileceği, karavan park alanları, çadır park yerleri vb. sosyal tesisleri içinde barındıran Mega Park yapacağız.
Yerli Tohum Bankası, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için Tarım ve Hayvancılık Komisyonu kuracağız.
Halk günleri uygulaması başlatacağız.
Parklara hayvan kulübeleri yapacağız. Hayvan barınaklarını geliştirip, büyükeceğiz.
Altın Esnaf uygulaması başlatıp, doğru ve kurallara uygun çalışan esnaflarımızı ödüllendireceğiz.
Şaffa belediyecilik, güler yüzlü belediyecilik, kapısı açık belediyecilik, ulaşılabilir belediyecilik yapacağız.”
ANT İÇTİLER
Proje tanıtımının ardından belediye meclis üyesi adaylarını tek tek sahneye çağıran Aydoğan Arslan, meclis üyeleriyle ant içti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çim işi yapıyordu...
Çim işi yapıyordu...
Ortalık karıştı
Ortalık karıştı