banner2

banner1

banner22

YHT Pazartesi duracak

Yüksek Hızlı Tren (YHT) ‘nin Arifiye'de durmaması şehirde tepkilere neden oluyorken, Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek, Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü ile görüştü. Görüşmeler neticesinde Tren Pazartesi'den itibaren trenin Arifiye'de duracağı açıklandı.

Arifiye 03.06.2020, 16:53
YHT Pazartesi duracak
banner48

Ankara İstanbul arasında seferlerine başlayan Yüksek Hızlı Treni'nin Arifiye'de durmaması tepkilere neden olurken AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ve   TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile konuyu görüştü. Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in T54'e yaptığı açıklama ile trenin Pazartesi'den itibaren Arifiye istasyonunda duracağını ifade etti.  Atabek “ YHT'nin Sakarya için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tren alınan tedbirlerin ardından Arifiye'de durmaya başlayacak. Pazartesi gününden itibaren Sakaryalılar da YHT'yi kullanmaya başlayacak. Bundan kimse endişe etmesin” dedi.

ANCAK RESMİ SİTEDE YOK

Milletvekili Atabek’in açıklaması sonrası vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’nin resmi hesabına girerek sefer kontrolü yapması ve bilet sorgulaması karşısında şaşkınlık yaşadı. Açıklanan karar sonrası durak sefer saatlerinde değişiklik yapılması bekleniyor. Bazı kaynaklara göre ise her seferde değil, her iki seferden birinde duracağı söylendi.

Yorumlar (0)