banner2

banner1

banner22

Vatandaşlar tedirgin

Arifiye Mollaköy’de bulunan ve balık tutkunlarının uğrak noktası olan Göletler Mevkii’nde suların çekilmesi sonrasında göletleri çamur bastı. Çamur yoğunluğu sebebiyle göletlerde balık ölümleri yaşandığı belirtildi.

Arifiye 03.05.2019, 13:15
Vatandaşlar tedirgin
banner48
R. Kaan Oktar// Özel Haber

ÇALIŞMA BAŞLATILACAK

Arifiye Mollaköy’de bulunan Göletler Mevkii’nde göletleri çamur bastı. Suların azaldığı göletlerde balık ölümleri başlarken özellikle balık tutkunlarının uğrak noktası olan bölgeye gitmek isteyen vatandaşlarda çamur sebebiyle zor anlar yaşadı. Vatandaşların durumu yetkililere bildirdiği öğrenilirken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili çalışma başlatılacağı öğrenildi.
 
VATANDAŞLAR TEDİRGİN
Öte yandan bölge halkı yaşananları tedirginlikle karşılarken göletleri basan çamurun mahalle merkezinde hastalık yaymasından endişeli olduklarını belirtti. Vatandaşlar, “Çok kısa sürede, birden bire oldu. Ne olduğunu anlayamadık. Sular çekildi, her yeri çamur bastı. Bu çamurun olduğu yerlerde çocuklar oynuyor, buradaki insanlar oralara gidip geliyor. Buradan bir hastalık bulaşmasından korkuyoruz. Yetkililerin bir an önce bir şeyler yapmasını istiyoruz” dedi.
 
Yorumlar (0)