banner2

banner1

banner22

Temizlik yapılacak

Koronavirüs ile mücadele döneminde evde karantina yerine KYK yurtları karantinada kalacak vatandaşlar için kullanılmıştı. Vaka sayısındaki azalmayla beraber yurtlar boşaltılıyor.

Arifiye 22.05.2020, 12:45 Editör: Ebru Bulut
Temizlik yapılacak
banner48

Türkiye’de ilk kez Sakarya’da uygulanan KYK yurdunda karantina süreci vakaların tek haneli rakamlara inmesiyle sona eriyor. Sapanca KYK yurdu geçtiğimiz günlerde Sağlık Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edilmişti. Bugünde Arifiye Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk yurdu boşaltılıyor.

ARİFİYE KYK

Pandemi sürecinde hastanede tedaviye ihtiyaç duyulmayan ancak kontrol altında tutulması gereken vakalar KYK yurtlarında misafir edildi. Pamukova ilçe Hastanesi başhekimi ve idari kadrosu da Arifiye’de bulunan Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk KYK Yurdu’nda görevlendirilmişti. Bugün itibariyle Pamukova ilçe Hastanesi Başhekimi Mehmet Durmuş ve ekibi kendi görev yerine dönerken yurtta temizlik başladı. Sakarya’da koronavirüs vaka sayısının günlük tek haneli rakamlarda seyretmesinden dolayı Arifiye ve Sapanca yurtları boşaltılıp, temizlenerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesine geçti.

Yorumlar (0)