banner2

banner1

banner22

Ormanlık alandaki yangında uyuşturucu partisi iddiası

Arifiye İlçesi ile Sapanca İlçesi sınırında bulunan Sakarya İl Ormanı’nda iddialara göre kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan alkol ve uyuşturucu partisi nedeniyle yangın çıktı. Ormanlık alandaki yangın 1 saatlik çalışmayla söndürülürken muhtar yangını çıkaranlara tepki gösterdi.

Arifiye 28.12.2020, 01:05 Editör: Aysima Kortak
banner48

Arifiye İlçesi ile Sapanca İlçesi sınırında yer alan Sakarya İl Ormanında gece 00.00 sularında yangın çıktı. Arifiye İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların yangını fark etmesiyle bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve arazöz ekibi sevk edildi. İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra polis ve vatandaşlarında çalışmalarıyla ormanlık alandaki yangın 1 saatlik çalışma neticesinde söndürülürken yangın sonrası yapılan çalışmada; ormanlık alanın içerisinde hazırlanmış çardak ve içerisinde çok sayıda alkol şişesiyle masa, sandalye ve ateş yakma malzemesi bulundu. Polis, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken Jandarma’ya bağlı Olay Yeri İnceleme ekipleri yangının yaşandığı alanda bulunan boş şişelerden parmak izi almak için çalışma başlattı.

“BAŞ EDEMİYORUZ”

Vatandaşların telefon etmesi üzerine yangın yerine gelen ve yangını söndürmek için çalışan Arifiye ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz, “Mahallemizin gençleri arayınca kalktık geldik hep birlikte. Biz elimizden geleni yaptık, burası bizim. Soluk aldığımız bir yer burası. Maalesef bilmediğimiz kişiler buraya geliyor ve baş edemiyoruz, nereden geldiklerini de bilmiyoruz. Benim mahallemde böyle bir şey yok. Burası kontrolsüz kaldığı için olay bu, yazık günah. Mahallemin gençlerine, emniyet ekiplerine, jandarmaya ve itfaiyeye teşekkür ediyorum herkesten Allah razı olsun. Ciğerlerimizi kurtardık. Bundan sonrasını polis ekiplerimiz halledecek” dedi.

Yorumlar (0)