banner2

banner1

banner22

Murat Solmaz son yolculuğuna uğurlandı

Bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden gazeteci Murat Solmaz son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede annesinin tabut başındaki feryadı yürekleri dağladı.

Arifiye 11.12.2020, 12:12 Editör: Ebru Bulut
Murat Solmaz son yolculuğuna uğurlandı
banner48

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

SRT'de başladığı meslek hayatını en son Akşam Haberleri Gazetesi'nde devam ettiren Sakarya’nın tanınmış muhabiri Murat Solmaz bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Murat Solmaz, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle uzunca bir süre Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süredir kemoterapi tedavisi görüyordu. Murat Solmaz, dün gece Arifiye'deki evinde hayatını kaybetti. Solmaz’ın ölümü sevenleri ve basın camiasını derin bir yasa boğdu.

ANNE SOLMAZ’IN FERYADI YÜREK DAĞLADI

Solmaz için Arifiye Merkez Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, aile yakınlarının yanı sıra Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Anadolu Ajansı (AA) Sakarya Bölge Müdürü Yücel Velioğlu, Ajans Güven ve Haberlisin.com imtiyaz sahibi, Demirören Haber Ajansı Sakarya Temsilcisi Güven Hasbaş, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sezai Matur, Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Sakarya Gazeteciler Birliği Başkan Vekili Müjdat Çetin, siyasi partilerin temsilcileri ve Solmaz'ın meslektaşları katıldı. Cenaze namazı öncesi tabuta sarılan annesinin feryadı yürekleri dağladı. Solmaz’ın cenazesi Öğle namazına müteakiben Arifiye ilçesi Merkez Cami’de kılınan cenaze namazı ardından Bilecik'in Bayırköy beldesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Yorumlar (0)