banner2

banner1

banner22

Köy mezarlığı bayrama hazır

Arifiye’nin Kışlaçay Köyünde gençlerin toplanıp köy mezarlığını temizleyerek bayrama hazır hale getirmesi halk tarafından takdir topladı.

Arifiye 23.05.2020, 12:13 Editör: Ebru Bulut
Köy mezarlığı bayrama hazır
banner48

Arifiye ilçesine bağlı Kışlaçay Köyün’de gençler ve mahalle muhtarı Cemal Aldemir’in nezaretinde köy mezarlığını temizleme çağrısında bulundu. Gençler ot motoru, tırmık, kürek gibi aletlerini de yanlarına alarak köy mezarlığında yeni tip koronavirüs mücadelesi kapsamında sosyal mesafe kuralına uyarak bir araya geldi.

BAYRAMA HAZIR HALE GELDİ

Mezarlık içinde yollarını temizleyen, kabirleri yabani otlardan arındıran köylüler, köy mezarlığını iki günde bayrama hazır hale getirdi. Mezarlığın bayramlarda en çok ziyaret edilen yerler olduğunu belirten Köyün Gençlik Başkanı İsmail Yıldız, “Bu bayram buruk geçecek ancak köy mezarlığımız yabani ottan kötü haldeydi gençlik olarak hep birlikte el attık ve temizledik her şeyi devletimizden beklemek olmaz. Mezarlıkta bazı yerler yabani otlar nedeniyle girilemez hale gelmişti. Kardeşlerimizin de desteği ile bu temizliği yaptık. Burada dedelerimizin, ağabeylerimizin, ablalarımızın kabirlerini temizledik. Destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)