banner2

banner1

banner22

İtfaiye ekiplerine saldırdılar

Arifiye İlçesine bağlı Hanlı Mahallesi’nde bulunan bir fabrikada öğlen saatlerinde çıkan yangın 3 saat süren çalışma neticesinde tamamen söndürülürken soğutma çalışmaları sırasında bazı şahıslar itfaiye ekiplerine saldırdı!

Arifiye 05.09.2021, 16:16 Editör: Aysima Kortak
İtfaiye ekiplerine saldırdılar
banner48

NE OLMUŞTU?

Arifiye İlçesine bağlı Hanlı Mahallesi’nde bulunan bir geri dönüşüm tesisinin içinde plastik atıkların bekletildiği alanda saat 13:00 sularında yangın çıkmış, kısa sürede büyüyen yangın tüm fabrikayı ve yanındaki palet üretim fabrikasıyla 1 depoyu sarmıştı. İhbar üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 112 ve polis ekipleri sevk edilmiş; yangın söndürme çalışmalarına Adapazarı, Arifiye, Akyazı, Hendek ve Kaynarca ilçelerinden takviye itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü Arazözleri ve Sakarya Emniyet Müdürlüğüne ait 2 TOMA’nın da katılmıştı.

UTANÇ ANLARI!

Büyük oranda maddi hasarın meydana geldiği yangın sırasında fabrika sahipleri de çok büyük fedakarlıklarla yangını söndürmeye çalışırken kendini bilmez bazı şahıslar soğutma çalışmaları sırasında itfaiye ekiplerine saldırdı. Görevi başındaki itfaiyecilere yumruk ve tekme atan şahıs, diğer itfaiyecilerin müdahalesiyle uzaklaştırıldı. Polis ekiplerinin duruma müdahale etmediği ve saldırgan şahısların olay yerinden uzaklaştığı öğrenildi.

Yorumlar (0)