banner2

banner1

banner22

Gökpınar'dan 19 Mayıs mesajı

CHP Arifiye ilçe başkanı Ali Gökpınar 19 Mayıs mesajı yayınladı.

Arifiye 19.05.2018, 00:50
Gökpınar'dan 19 Mayıs mesajı
banner48

Ali Gökpınar mesajında ‘Bu gün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gönül isterdi ki bu günü eskiden olduğu gibi coşkuyla bayram havasında kutlayabilelim. Ama maalesef bugün itibariyle Atatürk'ün gençliğe hitabede belirttiği gibi cebren ve hile ile azizi vatanın bütün kaleleri hapsedilmiş orduları lağvedilmiş aydınları ve muhalifleri hapse atılmıştır.


Liyakat çökertilmiş eğitim sistemi bilimsellikten arındırılmıştır. Devletin tüm imkanlarını kullanıp ülkenin parlamenter sistemini yıkıp otoriter tek adam rejimini kurmak isteyenler her türlü baskıya karşı yılmadan direnen demokrasi yanlıları karşısında yenilmiştir.

 
Ülkede yargı sistemi çökertilmiş hak aranacak merci kalmamıştır. Adalet dağıtması beklenen çay tiryakileri birilerinin önünde cüppesinde ilikleyecek düğme arar hale gelmiştir. Parti teşkilatları adalet referans noktaları haline gelmiştir. Bizler 19 Mayıs’ta Atatürk’ün düşündüğü gibi düşünüyoruz. Hiçbir kurtarıcı beklemiyoruz çünkü bu kurtarıcı bizzat bizler olacağız. Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının yaktığı Kuvayi Milliye ateşi karanlıkları aydınlatacaktır. 


19 Mayıs bayramını türlü yöntemlerle önemsizleştirmeye çalışanlar, bayram kutlamalarını yasaklayanlar ise özgürlük ve bağımsızlık iradesini kabullenemeyen odaklardır. Bu odakların amaçlarına ulaşamayacağı açıktır. Tek adam rejimi kurarak, halkımızın özgürlüğünü gasp ederek, baskı ve zorbalıkla kendi rejimlerini kuracağını düşünenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Halkımız 24 Haziran Pazar günü gerekli dersi verecek barışa,özgürlüğe,demokrasiye ve egemenliğe sahip çıkacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle başta bize bu güzel ülkeyi emanet eden, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum’ ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)