banner2

banner1

banner22

Demirler pas tuttu

Arifiye İlçesine bağlı Kışlaçay Mahallesi’nde 2017 yılında yapımına başlanan su deposu ve 14 kilometrelik içmesuyu hattı hala bitirilemedi. Mahalleli kısa sürede bitirileceği açıklanan su deposunun ne zaman biteceğini soruyor.

Arifiye 12.06.2020, 14:46 Editör: Ebru Bulut
Demirler pas tuttu
banner48

İÇMESUYU DEPOSU

Arifiye İlçesi Kışlaçay Mahallesi’nde yapımına başlanan ve 2 Ağustos 2017 tarihinde belediyeden servis edilen haberde 14 kilometrelik hattın kısa sürede bitirileceğine vurgu yapılmıştı. Kışlaçay Mahallesi’nde demirleri pas tutan su deposu 3 yıla yakın süredir yapılmayı bekliyor. Mahalle halkı bir türlü yapılmayan su deposu nedeniyle sorun yaşadıklarını ifade ederek “ Depo yapılmadan şebekeye verilen basınçlı su boruları patlattı. Kısa sürede yapılacağı açıklanan depo 3 yıldır tamamlanmadı. Büyükşehir Belediyesinin kısa süresi kaç yıl ediyor, merak ediyoruz” diyerek yarım bırakılan işe tepki gösterdi.

ÇOK FAZLA KESİNTİ OLUYOR

Kışlaçay Mahalle Muhtarı Cemal Aldemir mahallesinde çok fazla kesin olduğunu belirterek “Su deposunun eksikliğini çok fazla hissediyoruz. Ekrem Yüce başkanımızdan su deposunun yapım işini hızlandırmasını istiyoruz” dedi. Mahalleli depo tamamlanmadığı için kesinti yaşanmasın diye verilen tazyikli suyun eski hatlarda boru patlaklarına sebebiyet verdiğini, deponun bir an önce yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.

Yorumlar (0)