banner2

banner1

banner22

Arifiye Fen’de hummalı çalışma

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi pandemiyi fırsata çevirdi. Okul müze binası başta olmak üzere spor salonu, kütüphane ve beceri atölyeleri tepeden tırnağa yenileniyor. Okul yönetimi birçok kurumun katkısıyla öğrencilere büyük sürpriz hazırlıyor.

Arifiye 30.11.2020, 12:16 Editör: Ebru Bulut
Arifiye Fen’de hummalı çalışma
banner48

300 BİN LİRALIK TADİLAT

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi önceki adıyla Anadolu Öğretmen Lisesi iken sadece müze olarak kullanılan birçok kısmı atıl halde bulunan eskimiş bir bina okul idaresinin girişimiyle 300 bin lira harcanarak modern ve her yanı kullanılır hale geldi. Arifiye’de bulunan 1. Organize Sanayi, Arifiye Belediyesi ve Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla yapılan tadilat ve tamiratın tutarı yaklaşık olarak 300 bin lira.

GELECEĞİN HEKİMLERİNE YARAŞIR

Geleceğin hekimleri, mühendisleri ve daha birçok saygın meslek sahibi olacak gençler için Z kütüphane kuruluyor. Fen Lisesi öğrencilerinin akademik başarısını yüksek olması nedeniyle modern bir kütüphane oluşturuldu. Pandemi kuralları çerçevesinde 40 öğrencinin aynı anda ders çalışabileceği 10 öğrencinin satranç oynayabileceği okul kütüphanesi çalışmaları için 100 bin liralık bir kaynak oluşturuldu. Bağışlar ve okul aile birliğinin katkılarıyla yapılan kütüphane şık ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor.

SPOR SALONU YENİLENİYOR

Öğretmen okullarının kuruluş aşamasında okul kurucu müdürü Süleyman Edip Balkır’ın adı verilen kapalı spor salonu yenileniyor. 24 yıl önce yapılan spor salonunun kullanışlı hale getirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Hizmetleri Bakanlığı ortak çalışma yapıyor. İmzalanan protokolle spor salonunun onarımı Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

BECERİ ATÖLYELERİ GELİYOR

300 bin lira harcanarak tadilatı yapılan müze binasındaki atıl alanlar beceri atölyeleri ile donatılıyor. Beceri tasarım atölyeleri kurulma aşamasına geldi. Robotik kodlama atölyesi özellikle bilişim yazılım ve teknoloji alanına ilgi duyan öğrenciler için birebir pozisyonda olacak. Serbest zamanlarını sanatla birleştirmek isteyen öğrenciler için görsel sanatlar atölyesi ve müzik alanına ilgi duyan öğrenciler için müzik atölye stüdyosu kuruluyor. Pandemiyi fırsata çeviren okul idaresi, yüz yüze eğitim-öğretim başladığında tepeden tırnağa yenilenmiş bir okulla öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor.

Yorumlar (0)