• Reklam
Reklam
Reklam

Allah'tan reva mı?

Karasu İlçesinde yaşayan Koç ailesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde çocuk hastaların kaldığı odaları böcekler basınca durumu yetkililere bildirdi. Hastane yetkilileri ise aileye, “Yeni hastane yapılıyor, burayla ilgilenilmiyor” cevabını verdi.

Allah'tan reva mı?

Karasu İlçesinde yaşayan Koç ailesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde çocuk hastaların kaldığı odaları böcekler basınca durumu yetkililere bildirdi. Hastane yetkilileri ise aileye, “Yeni hastane yapılıyor, burayla ilgilenilmiyor” cevabını verdi.

Editor: Haberlisin
24 Mayıs 2019 - 19:50
Reklam

(ÖZEL HABER)
R.Kaan Oktar çocuklarını tedavi ettirmek için gittikleri hastanede böceklerle mücadele eden aile ile görüştü.
Yıllardır tamamlanamayan yeni hastane nedeniyle mevcut binada iyileştirmede yapılmayınca olan vatandaşa oluyor. Karasulu Koç ailesi çocuklarının şifa bulması için geldikleri Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Merkezindeki böcekler nedeniyle isyan etti. Koç ailesi ‘Sakarya’yı yönetenler çocuklarını böyle bir hastaneye yatırır mı? Çocuklarımızın tedavi olacağı mekan böyle mi olmalı? Allah’tan reva mı bu durum” diyerek yaşadıkları olayı Haberlisin.com editörüne anlattı.

SEVK EDİLDİ
Karasu İlçesinde yaşayan Nurettin Koç ve Özgenur Koç çiftinin 3 yaşındaki çocukları Çağatay, evde şampuanı meyve suyu sanarak içince ailesi tarafından hemen Karasu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Minik Çağatay burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezine sevk edildi. Burada müşahede altına alınan küçük Çağatay annesiyle birlikte geceyi hastanede geçirdi. İkinci gece anne Özgenur Koç 3 çocuğun bulunduğu hasta odasında çok sayıda böcek olduğunu görerek durumu yetkililere bildirdi. Hastane personelinin müdahale etmemesine kızan anne Özgenur Koç durumu eşine anlatınca eşi Nurettin Koç çocuğunu başka hastaneye götürmek için hastaneye geldi.
 
EŞİ FARK ETMİŞ
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezine sevk edilen çocuğuyla birlikte kalan eşinin durumu fark ettiğini belirten Baba Nurettin Koç, “Oğlum şampuan içtiği için hastaneye götürdük, oradan da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine sevk ettiler. Yatış verdiler ve adli vaka olarak gözetim altına alındı. İkinci akşam eşim beni arayarak,‘odayı böcekler bastı’ dedi. Gittim hemşirelerle konuştum; onlarda şikayetçi olduklarını söylediler ve ‘yeni hastane açılacağı için burayla kimse ilgilenmiyor’ dediler. Beni sevk edin dedim, ‘o sorumluluğun altına giremeyiz’ dediler. Çocuğum mecburiyetten o hastanede kaldı” ifadelerini kullandı.

“BİZDE MEMNUN DEĞİLİZ”
İkinci gecenin sabahında doktora giderek durumu anlatan ve sevk isteyen Baba Nurettin Koç, doktorun cevabıyla da şoke olduğunu belirtti. Koç, “Sabah doktor ile görüşerek durumu anlattım, ‘Ben sizi sevk edeyim ama senden sonra gelecek olanda aynı sorunu yaşayacak. Bizde burada çalışmaktan memnun değiliz’ dedi. 10 metrekareye 3 çocuğu iç içe koymuşlar. Yetkililere sesleniyorum buradan, Ağustos sıcağında 3 kişi gelin çocuğunuzu yatırın bakalım orada yatırabiliyor musunuz? Bu Sakarya halkı bunu hak etmiyor” dedi.
 
İLK GECE FARK ETMEDİM
Çocuğuyla hastanede kaldığı ilk gece durumu fark etmediğini belirten Anne Özgenur Koç, “Kaldığımız ilk gece fark etmedim, ışık sabaha kadar açıktı. İkinci akşam ışığı kapatmıştım, çocuğum rahatsızlanınca ışığı açtım ve yatakta 2 tane böcek gördüm. Korktum, çocuğumda korktu. Yatağı çektiğimde yatağın arkasına yuva yaptıklarını gördüm. Sorumlu hemşireye durumu anlattım ama bana, ’24 saat nöbet tut o zaman çocuğunun başında’ dediler. Ben sabaha kadar elimde telefon ışığıyla çocuğumun başında durdum. Bana bunu yaşattılar ama ben bunun peşini bırakmayacağım ve mücadelemi göstereceğim” şeklinde konuştu.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk ve son uyarı
İlk ve son uyarı
'Delikli kuruş vermedin'
'Delikli kuruş vermedin'