• Reklam
Reklam
Reklam

Alemdar'dan bayram mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Ramazan Bayramı nedeniyle bir bayram mesaj yayınladı.

Alemdar'dan bayram mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Ramazan Bayramı nedeniyle bir bayram mesaj yayınladı.

Alemdar'dan bayram mesajı
13 Haziran 2018 - 14:57

Ramazan Bayramının, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Alemdar, ‘Bu mübarek ay içerisinde tutulan oruçların, yapılan tüm ibadetlerin, edilen tüm duaların kabulünü Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Ramazan ayı boyunca yaşadığımız manevi iklimin ardından bu kez bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz’ dedi.

‘Aynı sofralarda ekmeğimizi paylaştık’

Bir ay boyunca yapılan iftarlarla, kurulan gönül sofralarında, paylaşmanın ve kardeşliği hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Başkan Alemdar; “ Ramazan ayı boyunca gönül sofralarında, hemşehrilerimizle birlikte olduk. Aynı sofralarda ekmeğimizi, suyumuzu paylaştık. Paylaşmanın ne kadar güzel bir vasıf olduğunu bir kez daha yaşadık. Şehit ailelerimizin sofralarına misafir olduk, cennet mekan şehitlerimizi yad ederek, onları bir kez daha rahmet ve şükranla andık. Öğrenci kardeşlerimizle iftar çadırlarımızda hasbihal etme imkanı bulduk. Tüm bu güzelliklerin sonunda da Mevlam hepimize bayrama kavuşmayı nasip etti. İnşallah bir sonraki Ramazan’a da sağlıkla, huzurla, birlik ve beraberlik içerisinde kavuşuruz” dedi.

‘Huzur içinde bir bayram geçirelim’

Bayramların, kardeşlik, akrabalık, dostluk gibi duyguların pekişmesi için vesile olduğunu söyleyen Başkan Alemdar, “Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiği için özel öneme sahiptir. Bayram muhabbettir.  Bizler; Bayramların ruhunu, sevgisini ve dargınlıklara son vermeyi büyüklerimizden öğrendik. Ramazan Bayramı vesilesi ile bu güzel hasletlerimizi yaşatalım. Huzur içinde bir bayram geçirelim.” dedi.

Tüm vatandaşlar davetli

15 Haziran Cuma günü yani bayramın 1. Günü belediye hizmet binasında düzenlenecek bayramlaşma programına tüm vatandaşların davetli olduğunu ifade eden Alemdar, “Hem Cuma, hem de Ramazan Bayramı olması hasebiyle o gün iki bayramı bir arada yaşayacağız. Cuma Namazı sonrası belediye hizmet binamızda gerçekleşecek programa tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ölüme meydan okudular
Ölüme meydan okudular
‘Harika taraftar desteği vardı’
‘Harika taraftar desteği vardı’