banner2

banner1

25.11.2021, 08:59

Alay etmeyin…

Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ben bu satırları yazarken tüm haber kanallarında ekonomik durum hakkında yorumlar yapılıyordu. Dolar bu kadar oldu Euro bu kadar oldu diye tek tek yazmayacağım.

 Hayat kalitemiz, standartlarımız, alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımızın hepsi değişiyor.

Hepsine alışılır. Hepsi gelir geçer. Geçmeyen tek konu teşhislerimiz. Hala teşhisi koyamıyoruz. Hala semptomlarımızı reddediyoruz. Tedavi olmak istemiyoruz. Biz düşmanlarla mücadele içinde olma hissini seviyoruz.

Farkında iseniz mücadele içinde olmak demedim. Mücadele içinde olma hissini dedim. Televizyon dizilerine bakın mesela. Bunca zamandır ilgi çekmeyen tarih konuları ardı ardına devlet kanallarında veriliyor. Haberlerde bunlar işleniyor. Reklamlar buna göre veriliyor.

Kötü mü derseniz değil elbette ama tarihte diziden öğrenilmiyor. İki kelam ile inandığını iddia ettiğin değerler savunulmuyor. Ama sana hissettirdiği o coşku ve heyecan amacına ulaşıyor. Dolar, Euro, altın, market, yakıt, doğalgaz, elektrik… Aman ne olacak yedi düvel bir olmuş bunların sırası mı diyoruz. Sırası arkadaş tam da sırası.

Dün de düşman vardı bugünde var yarın da olacak…

Sen ilan edemesen bile içinde bulunduğun coğrafya, içinde bulunan insanların inandıkları sana her zaman düşman verecek.

Mesela düşmanın varlığı değil. Mesele senin ne denli güçlü olduğun ve ne denli güçlü durduğun.

Fen liselerini kapat, meslek liselerinin sayısını azalt, her yere üniversite koy, genç işsizlik %20 olsun ama herkes inançlı imam hatip mezunu…

Faizle işlemlere devam et, her bulduğun yerden vergiyi al, kayırdıklarını pas geç, sonra helal haram…

Milletin vekilleri milleti değil şirketlerini sırtlasınlar, dertleri değil de edebiyatını yapsınlar, o ya da bu sebeple çıkışlarını her kameralı ortamda sürdürsünler, sonra vatan millet Sakarya…

Yok arkadaş benim itirazım da buna kızgınlığım da buna.

Marmara denizinde müsilaj çalışmaları yapılırken bu hepimizin suçu dediğinizde de kabul etmedim. Bugün ki durum hepimizin suçu dediğinizde de kabul etmiyorum.

Japon yeni ile hesap yapan mı dersiniz, % lik enflasyonu oranlamaya çalışıp kabul eden mi dersiniz…

Bunca zaman oldu çok şey yaşandı, çok şey konuşuldu ama artık lütfen, rica ediyorum

Milletin aklıyla alay etmeyi bırakın…

Yorumlar (0)