• Reklam
Reklam
Reklam

Alanya’da düzenlendi

TÜMSİAD Sakarya Şubesi Temsilcileri, Alanya’da düzenlenen 10. GİK toplantısına katıldı.

Alanya’da düzenlendi

TÜMSİAD Sakarya Şubesi Temsilcileri, Alanya’da düzenlenen 10. GİK toplantısına katıldı.

Alanya’da düzenlendi
08 Nisan 2019 - 14:59
Reklam

Türkiye’deki 50 şubeden geniş katılımın olduğu Genel İstişare Kurulu (GİK) toplantısına Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD)  Sakarya Şubesinden, Başkan Ahmet Ölmez, Başkan Yardımcıları Naim Yener, İsa Aydoğan, Zekeriya Derman, Ceyhun Tural, Yönetim Kurulu Üyeleri Necmi Güngör ve Cihan Okur katıldı.    

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, toplantıda yaptığı konuşmada ’2019 yılı için yapacağımız faaliyetleri planladık. Faaliyetlerimizin özünü ‘Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam’ mottosu ile ifade ediyoruz. Önümüzde seçim olmadan geçecek 4.5 yıl bulunuyor. Bu süre kısa ama çok önemli bir süre. Bu süreçte iş dünyasının ama özellikle TÜMSİAD üyelerinin yerli ve milli üretimi kendine görev edinmesi gerekiyor’’ dedi.
12 bini aşkın üyesiyle Türkiye’nin sayılı iş adamları derneklerinden TÜMSİAD, bu yıl 10’ncusu düzenlenen Genel İstişare Kurulu toplantısını Alanya’da gerçekleştirdi. 2 gün süren toplantılarda hem Türkiye hem de dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı. Genel İstişare Kurulu açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ise Türkiye ekonomisi ve dünya siyaseti üzerine önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin son yıllarda önemli dönemeçlerden geçtiğini belirten Doğan, ‘’Ülkemiz, komşularımız ve bölgemizde dünya siyasetini de yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bir yanda sıkışan dünya siyaseti, daralan küresel piyasalar, ticaret savaşları, diğer yanda ülkemiz üzerinde oynanan spekülatif finansal oyunlar… Tüm bu gelişmeler ticaretimize de yansıdı ve yansımaya devam ediyor. Tüm bu olaylardan dolayı, TÜMSİAD olarak 2019 yılı mottomuzu ‘Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam’ olarak belirledik. Çünkü katma değerli ürünleri yerli ve milli üretmek, daha çok üretmek ve ürettiğini ihraç etmemiz gerekiyor’’ dedi.

“STK’LARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”
Ekonomik anlamda oluşturulacak politikalarda STK’lara büyük görevler düştüğünün altını çizen Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’İlkini İzmir’de gerçekleştirdiğimiz kamu, sanayi ve üniversite ortak programları ile 20 ilimizde ‘Türkiye Ekonomisinin Öncelikleri’ konusunu masaya yatırmaya ve ortaya çıkan çözüm önerilerini ilgili kurumlarla paylaşmaya devam edeceğiz. Sektör buluşmaları ile sektörleri dinamize etmeyi ve ortaya çıkan problemlere çözüm önerileri üretmeyi planlıyoruz. Çünkü ekibime güveniyorum. Bir gün en büyük üretim tezgâhları bu ülkede kurulacak ise bunda bu ekibin payı olacağına ve Türkiye’yi inşa edecek tuğlaları bu ekibin taşıyacağına inanıyorum’’ dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maddi hasar meydana geldi
Maddi hasar meydana geldi
Sonuç düşündürücü
Sonuç düşündürücü