banner2

banner1

banner22

Yeşil ışık yaktı!

Eski Orman ve Spor eski Bakanı Ersin Taranoğlu Akyazı'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Taranoğlu, gazetecilerden gelen “Büyükşehir Belediye başkanlığına aday mısınız?” sorusuna, “Mesele memleket meselesi ise verilen görevden kaçmam” sözleriyle cevap verdi.

Akyazı 27.07.2018, 11:13
Yeşil ışık yaktı!
banner48

NABIZ YOKLADI

Beraberinde Anavatan Partisi zamanında İl Genel Meclisi üyeliği yapmış olan Pamukovalı Hasan Eryiğit ile birlikte partisinin il genel meclis üyeliği yapmış  Fazlı Özdemir’in cenaze törenine katılan eski Bakan Ersin Taranoğlu, bir dizi ziyaretlerde de bulunarak, eski dostları ile hasret giderdi. Siyasi nabız yokladı.

MEMLEKET MESELESİ

Bir süredir ilçe ilçe dolaşarak Sakarya ile ilgili vizyon projeler paylaşan Taranoğlu, akıllarda ‘acaba siyasete gerimi dönüyor’  soru işareti bırakırken, herkesin merak ettiği bu soruyu Akyazı’lı gazetecilerde Taranoğlu’na sordu. Taranoğlu “Mesele memleket meselesi ise verilen görevlerden kaçmam” diyerek, siyasete yeşil ışık yaktı.

KENDİM ANLATACAĞIM

Hazırladığı projelerin büyük projeler olduğunun altını bir kez daha çizen Ersin Taranoğlu, bu projelerin hayata geçebilmesi için Büyükşehrin gücünün yetersiz kalacağını belirterek, bu konunun çözümünün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret edeceğini ve projelerini takdim edeceğinin de altını çizen Taranoğlu, “Sayın Erdoğan’la aramda yıllar öncesine dayanan bir dostluk vardır. Aradan geçen zaman bu dostluğumuzu daha da güçlendirmiştir. O nedenle projelerimi bizzat ben kendilerine götürüp tanıtmak ve anlatmak istiyorum” dedi.

İYİ BİR DOSTLUK VAR

Gazetecilerin ‘Önümüzdeki günlerde mahalli seçimler var. Ortalıkta sizin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağınıza dair söylentiler dolaşıyor. Bu ziyaretinizde bu konuyu da gündeme getirecek misiniz?’ şeklindeki sorusuna Taranoğlu’nun cevabı şöyle oldu; “ Biraz evvel de ifade ettiğim gibi Sayın Erdoğan’la aramda iyi bir dostluk ilişkisi var. Eğer görüşme gerçekleşirse hem projelerimi hem de siyaseti konuşuruz. Bundan doğal ne olabilir ki” diyerek, adaylık sinyali verdi.

SADETTİN YAR’A VEFA ZİYARETİ

Bakanlığı dönemlerinde Anavatan Partisi İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüten şu anda Kuzuluk Mahallesindeki evinde istirahat etmekte olan Sadettin Yar’ı da unutmayan Taranoğlu, Yar’ı evinde ziyaret etti.

 

Yorumlar (0)