banner2

banner1

banner22

Yaşananlar bizi üzdü

Akyazı’nın Vakıf Mahallesi’nde koronavirüs testi pozitif çıkan kadının oğlu açıklama yaptı. Annesinin ve ailesinin yıpratılmasından üzüldüğünü belirten Hüsniye A.’nın oğlu ‘Sakarya’da ilk vaka biz değiliz’ diyerek anlayış beklediklerini söyledi.

Akyazı 14.05.2020, 12:33
Yaşananlar bizi üzdü
banner48

"YAŞANANLAR BİZİ ÜZDÜ"

Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesi'nde Hüsniye A. isimli bir kadın, kol ağrısı şikayetiyle Akyazı Devlet Hastanesi'ne başvurmuş, sonrasında yapılan testlerde korona teşhisi konmuştu. Hüsniye A. hastanede tedavi altına alınırken sağlık ekipleri, kadının temas ettiği kişileri tespit ederek 14 evde 56 kişiyi karantinaya almıştı. Karantinaya alınanlara yapılan test sonucunda 11 kişide korona tespit edildi. Vakıf Mahallesi’nde yaşayan Hüsniye A. süper taşıyıcı olarak nitelendirilip haberlere konu olmuştu. Hüsniye A.’nın oğlu Hakan A. yaşananlardan üzüldüklerini belirterek açıklama yaptı.

AİLEDE 4 KİŞİ POZİTİF

Korona tedavisi gören kadının oğlu Hakan A., yaptığı açıklamada, “Şu an annem ve babam hastanede tedavi altında. 60 kişiye bulaştırdığı iddia ediliyor. Bulaştırmış olsa herkeste virüs pozitif çıkması lazım. Bizim ailede 4 kişide vak'a görüldü ve tedavi altındalar. Mahallede yapılan testlerin sonucunda bizim aile dâhil 11 kişinin korona testi pozitif çıktı. Çıkan haberler hatta altında yazılan yorumlar bizi üzmüştür. Korona virüs ülkemizin ve dünyamızın başına bela olan bir virüstür. Yapılan yorumlarla bizim hedef gösterilmemizden son derece rahatsızız. Eşim ve çocuklarımla geldik ve onlarında test sonucu negatif çıktı, birazdan hastaneden çıkacaklar” dedi.

“ İLK VAKA DA BİZ DEĞİLİZ”

Hakan A. “Cenazeye katıldı denildiği zaman bu rakamlar 60’ları değil, binleri bulması lazım. Cenazeye 3 kişi gitmez herhalde onlarında aileleri falan var. Bu sokakta yaşayan insanların bakkaldan, manavdan, iş yerlerimizden bize bulaşmayacağını nasıl bilebiliriz. Bir insan virüsü bile bile çarşı, pazar dolaşıp yayar mı? Bu hiçbir ahlaka sığmaz. Ben milleti sağduyuya davet ediyorum. İlk vaka biz değiliz. Sakarya’daki ilk vaka da biz değiliz. Annemizin ve ailemizin bu kadar yıpratılmasından üzüntü duyuyoruz. Sağlık ekipleri mükemmel çalışıyor. Bugün test sonuçları çıktı annemden sonra 11 vaka daha tespit edildi. Bunun 4’ü kendi ailemizden. Biz maddi ve manevi çok yıprandık. Rabbim inşallah bu güzel günlerin rahmetine ülkemizden ve tüm İslam âleminin üzerinden bütün dünyadan da kalkar inşallah” dedi.

Yorumlar (1)
Turgay 13 ay önce
Sonuna kadar haklı bu hastalığı bilen biri zaten bunları yapmaz ve bakalım bu teyzemize nerden bulastigini bilen varmı oyuzde herkes bu hastalıktan sorumludur. Kimse kimsede suç aramasın akyaziidaki kalabaligi herkes biliyor