banner2

banner1

banner22

Yarın eylem yapılacaktı

Akyazı İlçesine bağlı Alaağaç Mahallesinde yıkımı gerçekleştirildikten sonra farklı bir okulun bahçesinde yapımına karar verilen okulla ilgili olarak CHP eylem hazırlığına başlamışken İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından mahalleye yeni bir okul yapılacağı müjdesi verildi.

Akyazı 01.10.2021, 16:00 Editör: Aysima Kortak
Yarın eylem yapılacaktı
banner48

Akyazı İlçesine bağlı Alaağaç Mahallesi’nde yıkımı tamamlandıktan sonra farklı bir mahalledeki başka bir okulun bahçesine yapılması kararlaştırılan ilkokulla ilgili mahalle halkının tepkileri üzerine bölgede inceleme yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, yarın bölgede eylem hazırlığı yaparken ilginç bir gelişme yaşandı. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından paylaşılan bilgide, ‘Akyazı Alaağaç Mahallesi’nde yık-yap kapsamında yıkılan ilkokul binası yerine Sayın Valimiz ve milletvekillerimizin girişimleri, Sayın Bakanımız Mahmut Özer’in onayları ile yeni okul binası yapılacaktır. Alaağaç Mahalle halkımıza hayırlı olsun’ ifadelerine yer verildi.

ESKİ OKUL YENİMAHALLE’YE TAŞINACAK!

Yapılan bu paylaşımı sosyal medya hesabından paylaşan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, paylaşımında ‘Akyazımıza hayırlı olsun’ ifadelerini kullanırken bahsi geçen okulun yapımına ne zaman başlanılacağı ya da nasıl bir projeyle yapılacağı konusunda ise hiçbir bilgi paylaşılmadı. Öte yandan yık-yap kapsamında yıkılan eski okulun ise yine de Akyazı İlçesi Yenimahalle’de bulunan meslek lisesinin bahçesi içine yapılacağı öğrenildi.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA YETİŞECEK

Alaağaç Mahallesi'nde yıkılan ve Yenimahalle'ye taşınan eski okul ile yıkımın gerçekleştirildiği alana yapılması planlanan 8 derslikli yeni bir okulun 2022-2023 eğitim öğretim yılına yetiştirileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)