banner2

banner1

banner22

Vatandaş isyan etti

Akyazı ilçesi Altındere Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaş, sel afeti ile uğraştıklarını ve bu konu hakkında yetkililerden yardım gelmediğinden yakındı.

Akyazı 05.07.2021, 12:09 Editör: Nisa Çoban
Vatandaş isyan etti
banner48

Cumartesi sabah saatlerinden gece saatlerine kadar etkili olan sağanak yağış seli beraberinde getirdi. Etkili olan sağanak, Akyazı'yı da vurdu. Akyazı ilçesi Altındere Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaş, sel afeti ile uğraştıklarını ve bu konu hakkında yetkililerden yardım gelmediğinden yakındı. İtfaiye ekiplerini aradığını ancak olumsuz yanıtla karşı karşıya kaldığını ifade eden vatandaş; "Akyazı itfaiye ekiplerini arıyoruz ama onlar da bizim yapacak bir şeyimiz yok birlik değil deyip telefonu kapatıyorlar. 1 metre su var evimizin önünde.Bunlar olurken ekipler adaş ekiplerine ya da hangi yetkili birim varsa birine dahi haber verme tenezzülünde bulunmuyor" dedi. 

"MİLLETİN İŞİNE YARAR ŞEYLER YAPSINLAR"

Akyazı Belediyesi'nden de şikayetçi olan vatandaş; "Sadece kaldırımları söküp söküp yeniliyorlar. Ana yol su doldu gidecek yeri yok. Biz gece saat 3'ten beri helak olduk köylük bir yer burası hayvanlar var, ahırlara su bastı. Bütün mahalle halkı ayakta. Her yer aranıyor ama belediye nerede? Ne zaman görevinizi layığıyla yapacaksınız? Ne zaman bu milletin işi düştüğünde bu devlet yanında olacak bir işe yarayacak çok merak ediyorum. Belediyemizden de bu vurdumduymazlıktan da şikayetçiyim. Kaldırımdan başka bir faaliyet göstermedikleri için de şikayetçiyim artık milletin işine yarar şeyler yapsınlar!" dedi. 

Yorumlar (0)