banner2

banner1

banner22

Ücretsiz taşıyacak

Akyazı İlçesinde yaşayan Engin Aslan isimli kamyon sahibi, sosyal medya hesabı üzerinden Elazığ’a gidecek yardımları ücretsiz olarak kamyonuyla taşıyacağını belirtti. Paylaşım sonrası Aslan’a çok sayıda teşekkür mesajı geldi.

Akyazı 27.01.2020, 18:57 Editör: Bartu İnce
banner48

Haber/ Nuri Kuru

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Sakarya’nın Akyazı İlçesinde yaşayan ve kendi kamyonuyla taşımacılık yapan Engin Aslan, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası sosyal medya hesabı üzerinden Elazığ’a gidecek yardımları ücretsiz götüreceğine dair paylaşım yaptı. Paylaşım sonrasında çok sayıda tebrik telefonu alan Engin Aslan, “99 yılında bizde deprem afetini yaşadık. Elazığ da yaşanan deprem sonrası nasıl yardımım olur diye düşünürken Amcaoğlum Olgun Aslan fikrinden sonra böyle bir karar aldık. Nakliye masrafları ikimiz karşılamaya hazırız. Bazıları bunun reklam olduğunu söyledi ancak bizim reklama ihtiyacımız yok zaten mevcut işimiz yoğun yapılan iyilik hareketine bizimde katkımız olsun istedik.” dedi.

YAKITINA ORTAK OLDU

Yardımda katkı vermek için amcasının oğlu olan Engin Aslan’ın kararına destek olmak için harcanacak yakıtın yarısına ortak olduğunu açıklayan Olgun Aslan, “Biz bu acıyı yaşadık. Elazığ ya gönderilecek yardımların ücretsiz ulaştırmak için amcamın oğluyla nakliye masraflarını ortak olmayı kararlaştırdım. Benimde bu hayır işinde katkım olsun istedim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Selçuk Ünlütürk 9 ay önce
Mevlam gönlünüze göre versin inşAllah yaptığınız bu güzel iyilik karşılığında sizleri tebrik ederim Allah yolunuzu açık etsin
Ali ü lütük yani kuş ali 9 ay önce
Tbrikler yeğenim kim ne derse desin siz yolunuza devam edin hayıra sizin şwrde yolunuz açık olzun
Bülent ayarcı 9 ay önce
Herkesin kolay kolay helede bu yakıt pahaliliğında yapamayacağı bir iyilik kararı almalarından dolayı tebrik ederim
Zafer mehmet kar 9 ay önce
Helal kardesime bizimde corbada tuzumuz olsun bak bic neyse bize düsen no var sende o na gôre ara Allaha emanet...
Nineoğlu Saffet 9 ay önce
Yeğenler Akyazılı olmak ve yardımsever olmak işte bu sizleri tebrik ediyor herşeyin gönlünüzce olmasını diliyorum
Saffet Ünlütürk 9 ay önce
Yeğenler sizleri Tebrik ederim Allah gönlünüze göre versin inşAllah
Şeref yazıcı 9 ay önce
Onları iyi tanırız reklama ihtiyaçları yok kalbi temiz insanlar kalbi kötü olup her çamuru atanlar yardım etmeyen cimrilerdir onlar o işlerin hazzını zevkini bilemeyenlerdir helal kardeşlerimize Allahcc daima yolunuzu açık etsin daima verenlerden eylesin ecdadın muğanete muhtaç etmesin duasından eylesin inşaAllah