banner2

banner1

banner22

Tedavisi için yardım bekliyor

Akyazı ilçesinde yaşayan ve 15 yaşında bu yana spastik parapleji hastası olan fibromiyalji hastalığına da yakalanan 30 yaşındaki Ali Yılmaz, tedavisi için yardım bekliyor.

Akyazı 13.02.2021, 15:51 Editör: Gizem Demirsoy
Tedavisi için yardım bekliyor
banner48

Akyazı ilçesinde yaşayan iki çocuk babası Ali Yılmaz'a 15 yaşında spastik parapleji (bacaklarda kasıntılı felç) teşhisi konuldu. Yıllardır bu hastalıkla mücadele eden Yılmaz'a ağrıları dolayısıyla gittiği hastanede genel kas ağrıları ve vücuttaki belirli noktalarda kronik ağrı ile karakterize bir yumuşak doku romatizması olan Fibromiyalji sendromu (FMS) teşhisi kondu. Bağırsak sendromu da yaşayan Yılmaz, hastalıkları nedeniyle yatağa bağımlı hale geldi.

“SOSYAL HAYATIM BİTTİ”

Sosyal hayattan kopan ve çocuklarıyla ilgilenemeyen Ali Yılmaz; "Spastik parapleji hastalığıyla birlikte bacaklarda incelme olmaya başladı. Fibromiyarji enseden başladı. Ağrı kollarda ve vücutta yayılmaya başladı. Bağırsak sendromu da bundan kaynaklı olduğu için devamı geldi. Yatağa bağımlı kaldım. Sosyal hayatım bitti. Çocuklarımla oynayamıyorum. Pek çok şeyi kısıtladı. Kendi başıma kalkıp bir yere gidemiyorum. Kendi ihtiyaçlarımı gideremiyorum. Yanımda devamlı birinin olması gerekiyor. Birçok anlamda sıkıntı yaşıyorum" dedi.  

“TEDAVİSİ İÇİN 10 SEANSIN DAHA GEREKLİ”

İstanbul'da özel bir klinikte yakınları ve çevresinden toplanan paralarla bir seans tedavi gören Yılmaz, tedavisi için 10 seansın daha gerekli olduğunun ifade etti. Bir seanslık tedavi ücretinin masraflarla birlikte 5 bin lirayı bulduğunu toplam tedavi parasının ise 50 bin liraya mal olacağını kaydeden Yılmaz, maddi durumunun olmaması nedeniyle tedavi olamadığını dile getirdi.

“TEDAVİYİ KARŞILAYACAK GÜCÜM YOK”

Tedavisi için yardım isteyen Yılmaz, "Bir seans tedavi gördüm iyi gitti. Tedavinin faydası var. Bırakırsak bir faydası yok. Maddi anlamda güçlü olmamız lazım. Sosyal yardımlaşmadan aldığım 500 TL ve çevremin yardımlarıyla geçiniyorum. Bana sadece yol parasının karşılayabileceklerini söylediler. İlk seansa da eşimden dostumdan topladığım yardımlarla gittim. Beklentim tedavi olmak istiyorum. İki çocuğum var, onlara iyi bir gelecek sağlamam için sağlıklı olmam lazım. Sağlığımın yerine gelmesi için tedavi olmam lazım. 10 seans tedavi olmam lazım. Bunu karşılama gücüm yok. Bir seansın masrafı 5 bin lira. Yardım bekliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Akyazı Haber
Yorumlar (0)