banner2

banner1

banner22

Robin’i silahla vurdular

Akyazı İlçesinde yaşayan Erdoğan ailesinin 6 yaşındaki Golden Retviever cinsi köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahla vuruldu. Acılı ailenin ihbarı sonrası soruşturma başlatan Jandarma, caniyi yakalamak için köpeğin vücudundan çıkarılan mermi kovanı üzerinde kriminal inceleme başlatacak.

Akyazı 09.01.2021, 09:34 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Akyazı İlçesi Yağcılar Mahallesi’nde yaşayan Erdoğan Ailesinin 6 yaşındaki Robin isimli Golden Retviever cinsi köpekleri, köpeğin ihtiyaç için evin içerisinden dışarıya çıktığı sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahla vuruldu. Sabah köpeğin silahla yaralandığını fark eden aile, Robin’i veterinere götürdü ve durumu Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdi. İhbarı değerlendiren Jandarma ekipleri, ailenin evine gelerek inceleme yaptı. Akyazı Cumhuriyet Savcılığına da bilgi veren Jandarma ekipleri, 6 yaşındaki Robin’i vuran kişiyi bulmak için cerrahi müdahale ile çıkartılacak mermi kovanı üzerinde kriminal inceleme yapacak.

“HAYVANDAN NE İSTEDİLER ONU DA BİLMİYORUM”

Yaralı köpeğinin başından bir an olsun ayrılmayan ve Robin’i bu hale getirenlerin yakalanmasını isteyen Halime Erdoğan, “Hayvandan ne istediler onu da bilmiyorum. Benim köpeğim asla ısıran bir köpek değil, ev köpeğiydi. İhtiyacı olduğu zaman dışarı salıyordum onu. Gece 2 buçukta saldım, sabah gelmedi. Baktım etrafa, göremedim. Çocuklarla kahvaltıdan sonra bir daha bakayım dedim, o arada gelip yatmış. Vurulduğu tarafa yatmış, ben göremedim. Babamı çarşıya gönderiyordum, o sırada çocuklar bana seslenerek ‘Anne bir bak, kanıyor’ dediler. Gerçekten de kan vardı. Bende veteriner çağırdım hemen” dedi.

“YAPANI VİCDANIYLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM”

Köpeği Robin ile çekilmiş videolarını gözyaşları içerisinde izleyen Halime Erdoğan, “Ne diyeyim ki? Allah’ından bulsun. Sonuçta dilsiz bir hayvan. Köpekse, herkesin kapısında bir köpek var. Sadece benim mi köpeğim var? Yapanı vicdanıyla baş başa bırakıyorum. Hak neyse Allah ona onu gösterecek. Diyecek hiçbir şeyim yok” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)