banner2

banner1

banner22

Otobüslerde kurallar hiçe sayıldı

Akyazı'da bazı minibüs ve özel halk otobüslerine fazla ve maskesiz yolcu alınması, sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği görüldü. Vatandaşlar, otobüs ve minibüslerde yoğunluklar yaşanmasına tepki gösterdi.

Akyazı 29.06.2020, 17:25 Editör: Ebru Bulut
Otobüslerde kurallar hiçe sayıldı
banner48

KURALLAR HİÇE SAYILDI

Koronavirüs salgınında vaka sayısındaki düşüşle birlikte Bilim Kurulu'nun talimatları doğrultusunda daha önce valiliklere gönderilen şehir içi toplu taşıma araçları ve personel servislerine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimat yürürlükten kalktı. İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere gönderilen genelgede minibüs, dolmuş, halk otobüsü ve belediye otobüsleri gibi kent içi ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınmama kararı alınmıştı. Buna rağmen Akyazı ilçesinde şehir içi yolcu taşıyan bazı minibüs ve özel halk otobüslerinde doluluk oranı ile sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Minibüslerde ayakta yolcu alınırken bazı vatandaşların tedbirlere uymadığı görüldü.

TEPKİ YAĞDI

Kapasitesinden fazla yolcu taşınan minibüslerde sosyal mesafe kuralına uyulmazken maskesiz yolcu alınması tepkilere neden oldu. Duruma tepki gösteren vatandaşlar denetimlerin sıklaştırılmasını, kurallara uymayan vatandaş ve minibüs şoförlerinin uyarılmasını istedi.

Kaynak: Akyazı Haber
Yorumlar (0)