banner2

banner1

banner22

Ortalık karıştı

Akyazı’da faaliyet gösteren bir markette sosyal mesafe uyarısı yapan Zabıta personeli, bir vatandaşa bağırınca ortalık bir anda karıştı. Vatandaşlarla zabıta arasına girmeye çalışan market çalışanlarını da aynı zabıtanın ceza yazmakla tehdit ettiği iddia edildi.

Akyazı 27.04.2020, 18:11
banner48

VATANDAŞLA TARTIŞTI

Edinilen bilgilere göre, Akyazı Belediyesinde görevli Y.K. isimli Zabıta personeli, cadde üzerinde önünde yoğunluk oluşan bir marketin önünde durarak vatandaşlara sosyal mesafe konusunda uyarıda bulundu. Daha sonra araçtan inen ve mağaza içerisinde de vatandaşları uyaran zabıta ekibi ile bir vatandaş arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi sonrasında vatandaşla zabıta arasına market çalışanları girdi.

CEZA İLE TEHDİT İDDİASI!

Markette görevli personelleri de ceza yazmakla tehdit ettiği iddia edilen zabıtayla market çalışanları arasında da tartışma yaşanınca o sırada mağaza da denetimde olan İşletme Bölge Müdürü personelleri durdurarak mağazaya yolladı. Öte yandan vatandaşlardan da özür dileyen şahıs daha sonra zabıta ekiplerinden gitmelerini istedi. Bu sırada aynı zabıta personeli tekrar işletme önüne gelerek tehditte bulununca iş bir anda büyüdü. Yaşanan bu olaylar vatandaşlar tarafından kaydedildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Öte yandan yaşanan olay sonrası işletmeye Akyazı Belediyesi tarafından idari para cezası uygulanacağı öğrenilirken 2 vatandaş ve işletmede çalışan bazı personellerinde zabıta memuru hakkında görevini kötüye kullanmak ve tehdit iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (3)
ismi lazım degil 13 ay önce
zabıta polis vs kolluk güçlerinin hepsi bu zorlu süreçte vatandaşın sağlığı için uğraşıyor ama bazı kendini bilmezler bu emekleri hiçe sayip ortalığı karıştırma pesinde kimsede merakli degil saygisiz insanlarka ugrasmaya hersey halk sagli icin ama kiymet bilen yok
Süreyya Yelep 13 ay önce
Sorarsanız hepsi büyük marketler hepsi akyazı nın göbeğinde bütün büyük marketlerin hepsinin ilçe dışında geniş bir arazide otoparkları ile birlikte olması gerekiyor hiç birinin parkı yok hepsinin içi dar iki kişi yan yana geçemiyor kanunları çıkarmak mesele değil kanunları uygulamak önemli ama nerdeeeeee
Tuncay gunaydin 13 ay önce
Kimsenin kimseye bağırma yetkisi yok. Bunu kendisinde görenler ya aptaldır ya da stresle söylemiştir.ancak uyarılar olmalıdır.biraz sağduyulu olmak gerek.millet oruçlu.zabita görevini yapıyor. Burda yapılması gereken tartışmaya girmeye gerek yok emniyet devreye girip gereğini yapmalıdır.