banner2

banner1

banner22

Ölmeden önce çekilmiş görüntüsü ortaya çıktı

Muğla’nın Fethiye İlçesinde eşi Hakan Aysal ile birlikte gittikleri tatilde kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden 7 aylık hamile Semra Aysal’ın ölmeden önce bir turist tarafından çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Olaydan yaklaşık 2 buçuk yıl sonra katil zanlısı olarak tutuklanan eş Hakan Aysal’ın ise cenazeden 2 gün sonra veraset ilanı için başvuru yaptığı ve tek mirasçının kendisi olduğunu belirttiği öğrenildi.

Akyazı 23.02.2021, 09:32 Editör: Aysima Kortak
banner48

NE OLMUŞTU?
2018 yılı haziran ayında tatil için önce İzmir’e ardından ise Muğla’ya giden 7 aylık hamile Semra Aysal ve eşi Hakan Aysal, tatillerinin son gününde Muğla’nın Fethiye İlçesinde bulunan Kelebekler Vadisine gitti. Burada kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden 7 aylık hamile Semra Aysal’ın ölümü sonrasında durumu şüpheli bulan aile, savcılığa ölümün araştırılması için başvuruda bulundu. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından yaklaşık 2 buçuk yıl yürütülen soruşturma kapsamında; Hakan Aysal’ın hayatını kaybeden eşi Semra Aysal üzerine parça parça 119 Bin TL kredi çektirdiği ve olaydan kısa bir süre önce eşine 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ortaya çıkınca savcılık Hakan Aysal hakkında yakalama kararı çıkarttı. Gözaltına alınan Hakan Aysal, 11 Şubat’ta ilk duruşması görülen mahkemede; ‘kasten adam öldürme’, ‘tasarlayarak adam öldürme’ ve ‘gebe olduğu bilinen kadını öldürme’ suçlarıyla yargılandı. Hakan Aysal, suçlamaları kabul etmezken duruşma eksikliklerin giderilmesi için 6 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

ÖLMEDEN HEMEN ÖNCE ÇEKİLMİŞ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan; kayalıklardan düşerek feci şekilde hayatını kaybeden Semra Aysal’ın hayatını kaybettiği kayalık alana katil zanlısı kocası Hakan Aysal ile birlikte giderken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. Aynı tarihte eşi ve çocuklarıyla bölgeye giden bir ailenin çifti gördüğü, hamile Semra Aysal’ın eşi tarafından zorla götürüldüğünü düşünerek o anları cep telefonuyla kaydettiği ve kayıt esnasında da; ‘Bu adam ya kadını aşağıya atacak ya da kadın adamı aşağıya atacak’ diyerek tepki verdiği görülürken, cep telefonuyla görüntüleri kaydeden kişinin görüntüleri bilgisayara atarak sakladığı, ağabey Naim Yolcu’yu televizyonda gördükten sonra kendisine ulaşarak teslim ettiği öğrenildi.

‘BİLGİSİ OLANLAR BİZE ULAŞSIN’

Hayatını kaybeden 7 aylık hamile Semra Aysal’ın ağabeyi Naim Yolcu, “Bu olay basına yansıdıktan sonra birçok insan sosyal medya platformlarından yorumlar yazıyor. Olay anında orada olan da varmış. Aralarından bize tanıklık etmek için ulaşanlar oldu, sağ olsunlar. Bilgileri de paylaştılar bizimle. Ayriyeten olayı gören başka kişiler de varmış. Daha sonraki yaşantısında ev kiraladığı ve eve başka kişiler ile girip çıktığı öğrenilince evden çıkarıldığı şeklinde yorumlar yapılmış. Bu yorumu yazan kişiye ulaşmaya çalıştık fakat ulaşamadık. Bu konu için de bize ulaşırsa yorumu yazan memnun oluruz. Bu konu ile alakalı elimde fotoğraf veya bilgisi olan varsa da bize ulaşmalarını rica ediyorum. Zaten sosyal medyada da gözüküyor. İsmimiz ve soy ismimiz belli. Bize ulaşırlarsa memnun oluruz” dedi.

‘SİGORTA ÖDEME YAPMADI’

Katil zanlısı koca Hakan Aysal’ın eşinin ölümünden yaklaşık 1 ay sonra çeşitli tatillere çıktığını ve bu durumdan şüphelendiklerini ifade eden Ağabey Naim Yolcu, “Ferdi kaza sigortasıyla ilgili bir ödeme yapılmadığı tarafımıza bildirildi. Daha önceden çekilen 119 bin TL anaparanın ferdi kaza sigorta parasını kendisi yatırmadı. O paralarla da geçen gün haberlerde gördüğümüze göre bayağı gezmiş. En güzel turistik yerlere giderek en güzel otellerde kalmış. 2 buçuk yıldır sessizce adaletin tecelli etmesini bekledik. Şuanda da bu konu ülkemizde duyulduktan sonra da herkes bizi arayarak desteklerini sunuyorlar. Biz yine adaletin tecelli etmesini bekleyeceğiz” dedi.

CENAZEDEN 2 GÜN SONRA BAŞVURU YAPMIŞ
Katil zanlısı Hakan Aysal’ın cenazeden 2 gün sonra veraset ilanı çıkartmak için mahkemeye başvurduğunu ve bu başvuruda tek varisin kendisi olduğunu belirttiğini söyleyen aile avukatı Mehmet Kerem Özgen, “Şuanda yargılama sürecimiz başlamış durumda. Geçtiğimiz haftalarda ilk duruşma yapıldı. İddianamenin kabulüyle beraber Hakan Aysal’ın ifadeleri alındı. Yine bir kısım tanıkların ifadeleri alındı. Bizim de müvekkillerin yani kardeşlerin beyanlarına ilişkin bir kısım beyanlar alındı. Şuanda toplanması gereken birçok delil var. Mahkeme bu delilleri toplamaya çalışıyor. Duruşmanın ertelenmesiyle beraber tutukluluk halinin de devamına karar verdi mahkeme. Sürecimiz bu şekilde ilerliyor.  Yargılamanın başlamasıyla beraber Hakan Aysal’la alakalı birçok araştırma yapıldı. Bu araştırmalar neticesinde de birkaç önemli delile ulaşıldı. Bunlardan bir tanesi de Semra Aysal’ın vefatının hemen ardından, yaklaşık 2 gün sonra Hakan Aysal’ın veraset ilanını çıkarmak üzere mahkemeye başvurduğuna dair delillere ulaştık. Yine bu delilde mahkemeye hitaben yazdığı dilekçede tek mirasçının kendisi olduğunu iddia ediyor. Tabi ki hukuken böyle bir şey mümkün değil. Ancak kendi planları içerisinde bunu düşündüğü için dilekçeyi de böyle yazmış. Hemen 2 gün sonra mahkemeye başvurmuş. Yine çok kısa bir süre içerisinde de ferdi kaza sigortasının kendisine ödenebilmesi için başvurduğunu öğrendik ve bu da mahkeme tarafından araştırılan bir husus” ifadelerini kullandı.

‘TÜM TÜRKİYE’Yİ GEZMİŞ’

Hakan Aysal’ın acı olayın 1 ay sonrasında tatile çıktığı ve bir çok yeri gezdiğini tespit ettiklerini belirten Avukat Özgen, “Bu olayın basına yansımasıyla beraber Hakan Aysal’la ilgili hem araştırma sonucu hem de sosyal medya üzerinden tarafımıza birçok bilgi akışı sağlandı. Bunlardan bir tanesi eşinin vefatından yaklaşık 1 ay sonrasında Hakan Aysal’ın kendi normal düzenine dönmüş olarak hayatına devam etmesiydi. Bu aşamadan sonra birçok tatile çıkmış. Neredeyse tüm Türkiye’yi gezmiş. Hem 7 aylık hamile olan eşi ve çocuğu ölmüş bir kişiden 1 ay içerisinde bu kadar rahat bir şekilde normal düzenine dönmüş olması tabi ki bizde bir şüphe uyandırıyor. Müvekkillerim yaklaşık 2 buçuk sene kadar sessizce soruşturmanın bitmesini beklediler. Hiçbir şekilde olayları abartmadılar. Sadece adaletin tecelli etmesini beklediler. Bu aşamadan sonra da bekledikleri budur. Biz yargıya ve mahkemelerimize güveniyoruz. Ailemizin de yanındayız, çok yakın bir şekilde takip ediyoruz olayları. İnşallah en kısa sürece adalet tecelli edecektir” dedi.

Yorumlar (0)