banner2

banner1

banner22

O yangınla ilgili geniş soruşturma başlatıldı

Akyazı İlçesinde dün akşam 20.00 saatlerinde çıkan yangından yaklaşık 4 dönümlük arazi etkilendi. Bir süre önce FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün evrak dolu çantayı sakladığı iddiası ile kazı çalışması yapılan yerin yakınında çıkan yangın için jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı soruşturma başlattı.

Akyazı 05.01.2021, 16:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

ALKOL ALAN KİŞİLER YANGINI BAŞLATTI İDDİASI

Akyazı İlçesi Küçücek Cumhuriyet Mahallesi Meşelik mevkiinde dün akşam 20.00 saatlerinde çıkan yangından 4 dönümlük ormanlık alan etkilendi. Yangının çıktığı ormanlık alanın yakınlarında bir süre önce FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün evrak dolu çantayı sakladığı iddiası ile kazı çalışmaları yapılmıştı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından yoğun uğraş sonucu söndürülürken, jandarma ekipleri ise kazı çalışmaları yapılan bölgenin yakınında olan yangın için geniş çaplı soruşturma başlattı. Öte yandan yangını fark ederek ekiplere haber veren mahalle halkı akşam saatlerinde bölgeye gelerek alkol kullanan kişilerin yangına sebebiyet verdiğini iddia etti.

AĞAÇLAR HEP KURU

Küçücek Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan Kemal Kesikbaş, “Ben vardiyalı olarak çalıştığım işyerindeyken eşim beni arayarak yangın olduğunu söyledi. Ben de hemen itfaiyeyi arayarak ihbarda bulundum. Yağışların olmadığı için ormanlık alanlar hep kuru. Çıkan yangın bu yüzden kısa sürede büyüyebilir. Rüzgarın ters yönde esmesi yangının büyümesini engelledi. Vatandaşlarımız da bu konuda bilinçli olmalı. Uzun bir zamandır yağmur yağmıyor. Bu yüzden ağaçlar hep kuru. En ufak dikkatsizlik yangına sebep olabilir” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)