banner2

banner1

banner22

O görüntüler dosyaya eklendi

Akyazı İlçesinde yaşayan U.Y. isimli şahsı otomobille kaçırarak alıkoyan ve K.G. isimli şahsın eşine sosyal medyadan mesaj attığı iddiasıyla tehdit ederek para talep ettiği öne sürülen K.G., İ.M. A.G. ve M.C.K. hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Şahısların cep telefonuyla kaydettiği görüntülerde dosyaya eklendi.

Akyazı 10.03.2021, 14:16 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

10 Kasım 2020’de Akyazı İlçesi’nde yaşayan U.Y. isimli şahsı telefonla arayarak görüşmek isteyen K.G., talebi reddedilince beraberindeki İ.M., A.G. ve M.C.K. ile birlikte U.Y.’yi evinin önünden araçla kaçırdı. İlçeye bağlı Reşadiye Mahallesi’ndeki ormanlık alana götürdükleri U.Y.’nin cep telefonunu alan K.G., eşi A.M.G.’ye mesaj attığını iddia ederek U.Y.’yi silahla öldürmekle tehdit etti. Daha önce de U.Y.’den para talep ettiği iddia edilen K.G., uyuşturucu kullanarak tehditte bulunduğu anlar, aynı araçta bulunan başka biri tarafından kaydedildi. Yaşanan olay sonrası şikayette bulunan U.Y.’nin ifadesi doğrultusunda 4 kişinin ifadesi alındı. Öte yandan olay sonrasında başka bir suçtan tutuklanan K.G.’nin geçtiğimiz günlerde serbest kaldığı öğrenildi.

4 KİŞİNİN YARGILANMASINA BAŞLANILACAK

Mağdur U.Y.’nin savcılıkta verdiği ifadede; K.G. ve beraberinde bulunan kişilerin kendisini kaçırdıktan sonra sopa ve silahla darp ettiğini, K.G.’nin kendisini ölümle tehdit ederek ‘pasaportum hazır, seni öldürüp giderim’ dediğini ve beraberindeki İ.M., A.G. ve M.C.K. ile birlikte tehdit ettiklerini ifade ederken dosyada yer alan cep telefonu görüntüsünde K.G.’nin yanında getirdiği silahı arabanın arka koltuğuna koyduğu ve U.Y.’yi tehdit ederek el koydukları cep telefonundan sosyal medya mesajlarını kontrol ettiği sırada uyuşturucu kullandığı net şekilde görülürken hazırlanan iddianame Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şüpheliler K.G., İ.M., A.G. ve M.C.K.’nın; ‘birden fazla kişiyle birlikte gece vakti silahla yağma’ ve ‘Birden fazla kişiyle silah zoruyla tehdit ve cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamasıyla yargılanmasına ise önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)