banner2

banner1

banner22

Koronavirüs testi pozitif çıktı

Akyazı'da bir kadın koronavirüsün bütün belirtilerini göstermesine rağmen yakınlarına iftar verdi, cenazeye gitti, çarşı pazarda dolaştı. Ardından temas ettiği 56 kişi 14 ev karantinaya alındı.

Akyazı 11.05.2020, 18:59
banner48

KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Akyazı’nın Vakıf Mahallesi’nde yaşayan bir kadın rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Koronavirüs testi uygulanan kadının sonucu pozitif çıktı. Hastanede tedavi altına alınan kadının temas ettiği kişiler sağlıkçıları harekete geçikrdi.

İFTAR DAVETİ VERDİ

Yapılan fiilasyon çalışmasında kadının korona belirtileri göstermesine rağmen evinde iftar daveti verdiği ve bir yakınının da cenazesine katıldığı ortaya çıktı.

ÇARŞI-PAZAR DOLAŞTI

Aynı zamanda kadının Akyazı'da çarşıda dolaşıp pazara gittiği de tespit edildi. Ekipler kadının temas ettiği şahısları tespit etmek için gün boyu çalışma yaptı. İlk belirlemelere göre sorumsuz kadının 14 evde yaşayan 56 kişiyle temasının olduğunu tespit etti.

TEST YAPILACAK

Sağlık çalışanları sorumsuz kadının temas ettiği 56 kişiye test yaptı. 14 ayrı evde yaşayan 56 kişi test sonucu çıkana kadar tedirginlik yaşacak. Öte yandan 14 evde yaşayan 56 kişi 14 gün boyunca karantinada kalacak. Sağlık çalışanları, kadının temas ettiği kişilerle ilgili çalışmasını sürdürüyor.

Yorumlar (3)
intizar 1 yıl önce
böyle sorumusuz insanlara dava açmak lazım cezai işlem uygulanmalı insanların vebalini alıyorlar bile bile
Osmanli 1 yıl önce
Yazık vAllah yazık sanki klonlanmış gibi sabote ediyorlar
Adalı 1 yıl önce
Peki a kadına para cezası haricinde bir yaptırım varmı?